Результатом експериментів, проведених вченими з Університету Мічигану, стало їхнє відкриття про те, що захищатися від небезпечних хвороб не так уже й важко і дорого. Все, що радять медики робити для цього – регулярно вживати вишню в будь-якому вигляді.
 

Протягом 90 днів дослідники тримали лабораторних щурів на «західній дієті» з високим вмістом жиру і помірним – вуглеводів. Після цього в режим харчування гризунів був введений порошок з подрібненої вишні, в кількості, що становить один відсоток від харчування. Ще через деякий час фахівці зафіксували у мишей позитивні зміни в показниках їх життєдіяльності. Зокрема, спостерігалося скорочення факторів ризику серцевих захворювань, зниження концентрації холестерину, зменшення маси тіла, жирового прошарку і маркерів внутрішнього запалення.
 
Висунувши гіпотезу про те, що всі ці зміни були викликані всього лише вживанням вишні, вчені здійснили наступний експеримент – на цей раз за участю 10 осіб з ожирінням і зайвою вагою. Цим пацієнтам було запропоновано пити вишневий сік щодня протягом 4 тижнів.
 
Підсумком проекту за участю людей також стали позитивні трансформації. В організмі учасників досліду було зафіксовано істотне скорочення декількох маркерів запалення, а також пониження рівнів тригліцеридів – ключового фактора ризику серцевої хвороби.
 
Підвівши риску під цими дослідження, лікарі резюмували: продукти, багаті антиоксидантами, такі, як вишня, потенційно зменшують запалення і володіють сильними корисними властивостями для зниження ризику захворювань.

«Вишня володіє потужними протизапальними перевагами в порівнянні з іншими ягодами, і збагачений нею раціон харчування не тільки знижує загальні запальні процеси в організмі, але і зменшує запалення в ключових органах, які впливають на ризик серцевої хвороби у тих, хто має ожиріння», – така думка фахівців.

 
При цьому вони окремо відзначають, що вишня доступна для споживання практично цілий рік, адже її можна вживати в сушеній, замороженій формі або у вигляді соку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У ЧОМУ КОРИСТЬ ВИШНІ?

ЯК УНИКНУТИ ЗАСТУДИ, ЯКЩО ВСІ НАВКОЛО ЗАХВОРІЛИ

ЯК ПРОЖИТИ ДОВГО?