Як повідомили американські вчені, між захворюваннями ясен і виникненням раку стравоходу і шлунка є зв’язок.

Так, хронічний пародонтит не тільки пошкоджує ясна, але також може збільшити ризик розвитку раку стравоходу і шлунка. Це пояснюється появою бактерій, які провокують запалення в слизових оболонках.

Пародонтит є досить поширеним захворюванням: приблизно у кожного другого пацієнта коли-небудь трапляються захворювання м’яких тканин, що оточують зуб (пародонт). Це часто супроводжується кровоточивістю ясен (гінгівіт), болем, неприємним запахом і навіть випаданням зубів.

Медики вже повідомляли, що пародонтит може стати причиною розвитку серцево-судинних захворювань і хвороби Альцгеймера. Більш того, постійні проблеми з зубами і яснами можуть сприяти появі злоякісних пухлин, причому не тільки в слизовій оболонці рота.

Експерти в ході довгострокового дослідження більше 20 років стежили за станом майже 100 000 жінок і 50 000 чоловіків. Вони вивчали, чи є зв’язок між станом ясен і ризиком виникнення раку. Як пишуть автори «за 22-28 років спостережень було зареєстровано 199 випадків аденокарциноми стравоходу і 238 випадків аденокарциноми шлунка».

Збудниками пародонтиту вважаються Tannerella forsythia і Porphyromonas gingivalis. За словами вчених, продукти метаболізму останнього здатні змінювати ДНК і мутувати.

Судячи з результатів дослідження, у людей із захворюваннями ясен ризик розвитку раку стравоходу на 43% і навіть на 59% вище в порівнянні з тими, у кого немає захворювань ясен. У пацієнтів з пародонтитом, які втратили один або кілька зубів, ризик виникнення раку шлунка збільшився на 59% і навіть на 68%.