Люди, які сильно пітніють улітку, ризикують постраждати від втрати мінералів, важливих для здорового функціонування організму, попереджають лікарі.

У коментарі невролога Павла Хорошєва прозвучало попередження про те, що сильне потовиділення влітку становить певну загрозу для здоров’я – річ у тому, що з згодом організм позбавляється мінеральних речовин. Зокрема, сильне потовиділення позбавляє тіло калію – мінералу, який діє як обмежувач натрію, високий рівень якого асоціюється з підвищеним тиском і розвитком гіпертонії.

Простіше кажучи, що менше в організмі калію, то вищий рівень натрію і тим більше шансів постраждати від судинних проблем.

“Інтенсивне потовиділення сприяє тому, що з організму виділяється відразу велика кількість калію, і це може призвести до порушення діяльності деяких органів, включаючи серце”, – пояснив Хорошєв.

На думку медика, при рясному потінню слід їсти більше продуктів із калієм – наприклад, мінералу багато в бананах, свіжій картоплі, абрикосах, зелені.

Експерт додав, що надмірна втрата натрію через сильне потовиділення також може загрожувати гарному самопочуттю влітку, оскільки в певних кількостях він необхідний організму, що функціонує. Ознаками його дефіциту може бути слабкість, стан нудоти, запаморочення.