У разі виникнення запору в першу чергу лікарі радять збільшувати рухову активність, пити достатню кількість рідини, а також коригувати харчовий раціон.

Правильно снідати. Після пробудження слід натщесерце випити склянку води, а хвилин через 40 приступити до сніданку. Він повинен бути щільним, містити в собі насичені жиром продукти – масло, сир. Також показана кава, її вживання в ранкові години дає проносний ефект. Протягом дня важливо пити достатньо рідини – про перекуси всухом’ятку потрібно забути.

Відмовитися від їжі зі скріплюючим ефектом. Людям, схильним до запорів, рекомендується відмовитися від наваристих бульйонів, білого хліба і випічки, міцної кави і чаю, шоколаду, айви, кизилу, груш, гранатів, чорноплідної горобини і чорниці.

Вживати корисні продукти. За словами медиків, при проблемах із запором потрібно налягати на овочі і фрукти, багаті пектином і клітковиною, включити в раціон морську капусту, активно вживати кисломолочні продукти, цільне зерно. На ніч доцільно випивати склянку кефіру з додаванням в ложки рослинної олії.

Правильно сидіти на унітазі. Необхідно злегка нахилятися вперед, а також підставляти під ноги невисоку лавочку. В цілому для налагодження стільця корисно ходити в туалет в один і той же час, в ідеалі – вранці.

Масаж і вправи. За відсутності протипоказань можна виконувати масаж живота – для цього потрібно здійснювати його погладжування за годинниковою стрілкою. З вправ корисні «велосипед» (обертальні рухи піднятими ногами в повітрі), підйом по сходах і піші прогулянки, йога, танці.

Приймати проносні. Як засіб допомоги вони підходять, але прийом проносних не повинен здійснюватися на регулярній основі. Ці препарати не тільки викликають звикання, але і здатні стати причиною запалення слизової оболонки кишечника, наслідки якої можуть бути непередбачуваними.

Обстежитися. Якщо явище запору стає для людини все більш частим, не варто обмежуватися засобами самодопомоги – в таких обставинах потрібно пройти обстеження. У запорів може бути багато причин, від тимчасових до дуже небезпечних, наприклад, таких як рак. Важливо переконатися, що запор не пов’язаний із загрозливими для життя станами.

Джерело: МедікФорум