Безсонні ночі знаходять своє місце в щільному і стрімкому графіку кожної сучасної людини . Безумовно , це не нормально і не повинно відбуватися на регулярній основі , проте рідкісні обставини можуть змушувати до нічної активності . Як вчинити , коли необхідно порушити режим і неспати всю ніч?
Для того щоб не змикати очей , зовсім не обов’язково насідати на енергетичні напої , досить знати деякі секрети , які заведуть резервні сили вашого організму.

Секрети дихання

Задіюйте східну практику пранаяму . Це спеціальні дихальні вправи , які застосовують під час своїх медитацій йоги. Пранаяма коригує співвідношення в організмі кисню і вуглекислого газу. У даному випадку доречна вправа капалабхаті – тонізує , впливаючи на шишковидну залозу , яка і запускає циркадні ритми сну і неспання. Капалабхаті складається з нормального вдиху і різкого , акцентованого видиху , повторити комбінацію потрібно не менше десяти разів.

Вплив на смакові та нюхові рецептори

Аромотерапія для стимуляції організму пропонує масла розмарину , евкаліпта , м’яти. Аналогічний ефект справить запах кавових зерен. У тому час , коли організм хилиться до сну , почніть жування м’ятної жуйки , спрацює подвійний ефект – бадьорить і м’ята / ментол , і жувальні руху.

Почуття голоду і насичення

На час безсонної ночі можна вибрати одну з двох пропонованих тактик – або не спати з відчуттям легкого голоду , або ” зайняти ” свій шлунок переварюванням білкової їжі. У першому випадку важливо підтримувати тонус легким перекусом – льодяники , йогурт , цитрусові фрукти або яблуко і неодмінно вода . У другому – все те ж рясне пиття і багата протеїном їжа (наприклад , горіхи або яйця).

Почуття свіжості і прохолоди

Будь то приміщення або автомобіль , а мабуть і відкритий простір , важливо дати своєму організму доступ до свіжого повітря . Регулярно провітрюйте приміщення , кисень у необхідній кількості тонізує мозок , а в задушливому приміщенні неухильно хочеться спати. Холод тонізує м’язи , змушує організм підбадьоритися , щоб зігрітися. Важливо , звичайно ж , знати міру і не проводити ніч у холоді , легкої прохолоди буде достатньо. Схожий ефект матиме і умивання холодною водою або прохолодний напій .

Фізичні навантаження та вправи

Як тільки , перебуваючи в статичній позі , починаєте відчувати наближення сну , встаньте , пострибайте , поприсідайте , зробіть невелику розминку. Це активізує приплив крові , поліпшить надходження кисню , наповнить тіло енергією. З тією ж метою можна звернутися до масажу , масажуйте верхівку , мочку вуха , точку між великим і вказівним пальцем. Ще один секрет неспання вельми забавний – пощекочіте мовою верхнє небо .

Освітлення

Не сподівайтеся без проблем провести бадьору ніч в повній темряві або в приглушеному світлі. Циркадні ритми організму реагують на світло – в сонячний день хочеться спати , а сумовита погода породжує дрімоту , тим більше , хочеться спати вночі , коли на дворі непроглядна темрява . Однак обдурити організм легко – включайте всі можливі джерела світла , і відчуєте бажану бадьорість.

Музика

Вірний супутник безсонних ночей – плеєр , магнітола , радіо або музичні записи . Переваги можуть бути різні – комусь необхідна тиха ритмічна музика , щоб прислухатися і бадьоритися , а комусь краще слухати на більш високій гучності. Можна підспівувати , підтанцьовувати ногами або головою, таким способом задіюються багато ділянок мозку.

Дискомфорт

Якщо для безсонної ночі ви вибираєте затишне м’яке крісло і захоплюєте плед на додачу , це помилка . Організм буде залишатися в тонусі , якщо ніч ви проведете на жорсткому стільці , відчуваючи при цьому легке відчуття дискомфорту.