Вживання на сніданок продуктів, багатих на вуглеводи, може загострювати почуття голоду, що сприяє збільшенню ваги в довгостроковій перспективі.

Банани є одними з найуніверсальніших і найсмачніших фруктів, які люблять люди у всьому світі. Вони забезпечують енергію, містять багато поживних речовин і, до того ж, доступи за ціною. Проте експерти в галузі охорони здоров’я попереджають: банани не повинні бути самостійним продуктом для сніданку, а також їх не можна їсти натще, про це повідомляє Times of India.

За словами фахівців, банани, крім іншого, містять велику кількість вуглеводів та натуральних цукрів. Таким чином, фрукти сприяють підвищенню рівня цукру в крові, що негативно відбивається на механізмах апетиту – незабаром після солодкої закуски на порожній шлунок людина починає знову відчувати голод та шукати їжу.

«Різні дослідження показали, що регулярне вживання на сніданок продуктів, багатих на вуглеводи, посилює почуття голоду і підвищує ризик появи зайвих кілограмів у довгостроковій перспективі», – повідомило видання.

Ще вона причина, яка пояснює, чому банани не рекомендується їсти натще, – це вміст у них фруктової кислоти, що подразнює слизову оболонку ШКТ. При вживанні натще будь-які фрукти (банани – не виняток) можуть викликати серйозні проблеми з травленням.

Не слід забувати, що банани відрізняються високим вмістом магнію. Їх поїдання на порожньо шлунок здатне викликати дисбаланс між кальцієм і магнієм у крові з подальшим несприятливим впливом на серцево-судинну систему.

Як краще їсти банани? Експерти радять вживати їх разом з іншими продуктами, щоб збалансувати вуглеводи та цукор.

«Банани як продукт з високим вмістом клітковини та вуглеводів корисно поєднувати зі здоровими жирами та гарним джерелом білка. Найкраще банани поєднуються з арахісовим маслом або вареним яйцем»
.
Крім того, їх можна додавати у вівсяну кашу, вживати разом з мигдалем і волоськими горіхами.