У людей похилого віку з м’якими пізнавальними порушеннями спостерігається зниження здатності запам’ятовувати обличчя, пов’язане зі змінами у зоровому сприйнятті, – повідомляє “Scientific Reports”.

Хоча люди з м’яким когнітивним порушенням (MCI) характеризуються незначною пам’яттю або іншими функціями, відповідальними за отримання та обробку інформації з навколишнього середовища, вони не зазнають жодного погіршення якості життя. Це, як правило, невизнавані недоліки, які можуть вказувати на початок хвороби Альцгеймера або іншу форму слабоумства.

На думку дослідників університету Кумамото (Японія), рання діагностика нейродегенеративних захворювань може допомогти діагностувати діагностику на ранній стадії. В експериментах, заснованих на порівнянні функціонування людей з м’якими когнітивними розладами та здоровими літніми людьми, спеціалісти показали, що людям з МКВ важко пам’ятати про цю ділянку людського тіла.

Дослідники представили фотографії, що показують обличчя або будинки. Потім, після короткого проміжку, вони просили респондентів вказати подразник, який вони бачили раніше, серед інших облич або будівель. Коли добровольці виконували свою роботу, фахівці стежили за рухами їх очей.

Результати дослідження показали, що люди з MCI гірше справляються з розпізнаванням обличчя. Ці труднощі були пов’язані з зміною візуального сприйняття під час процесу запам’ятовування. Під час презентації особистих зображень MCI вони витрачали менше часу, дивлячись на їхні очі і більше дивлячись на їхні губи. Люди без когнітивних розладів були прогресивними.

– Погляд на очі є важливою частиною запам’ятовування всього обличчя. Пацієнти MCI з обробкою обличчя можуть страждати від погіршення функції головного мозку. Можливо, зміна сприйняття є механізмом компенсації для них. Ми сподіваємось, що світло на це прольють нові дослідження “, – сказав Каору Сєкіяма, співавтор дослідження, деталі якого можна знайти на веб-сторінці: https://www.nature.com/articles/s41598-017-14585-5