Синці під нігтями можуть вказувати на рак, а червоні смуги на пластинах свідчать про серцеву інфекцію.

Зміни у стані нігтів можуть відбуватися у зв’язку з розвитком захворювань – про це в інтерв’ю виданню Daily Mail розповіли лікарі-дерматологи Шарі Ліпнер та Крістін Ко. Однією з ознак, які не повинні уникати уваги, є синці, що виникають під нігтьовими пластинами, констатували медики.

«Синяки під нігтьовою пластиною можуть бути ознакою раку – піднігтьової меланоми. Така форма раку може виникати у вигляді темної смуги під нігтем», – уточнили дерматологи.

Поява червоних смуг на нігтях – можлива ознака інфекційного ендокардиту (інфекція серця). У серцевий м’яз можуть проникати патогенні мікроорганізми, які потрапляють у кровотік. Вони здатні стимулювати запалення в головному двигуні людського організму.

Тим, хто помічає, що нігті стали тонкими, лікарі радять насторожитися.

«У деяких випадках тонкі і нігті, що шаруються, можуть сигналізувати про артрит».

Також нігті можуть втрачати міцність, стаючи ламкими. Підвищена ламкість нігтьових пластин зазвичай свідчить про нестачу в організмі поживних речовин – він, у свою чергу, може бути обумовлений нездоровим харчуванням або патологіями, при яких організм не засвоює мікроелементи з їжі.

Якщо нігті починають загинатися всередину, то можна запідозрити проблеми з легенями або серцем, які ведуть до нестачі кисню або порушення кровообігу. У цьому випадку кров накопичується в кінчиках пальців – вони можуть збільшуватись, а нігті на них – загинатися.