Якщо в роботі печінки трапляється збій, на проблему можуть вказувати деякі зовнішні ознаки, серед яких лікарі називають пожовтіння шкіри, поява синців, набряків або суглобових болів.

Печінка працює без перерви, але багато нездорові звички, малорухливість і ожиріння погіршують її стан, сприяють збою функцій органу. У публікації журналу Prevention фахівцями були названі ознаки порушень в роботі печінки.

Пожовтіння шкіри, очних білків очей. Ослаблена печінка не може нормально переробити жовчний пігмент білірубін, який утворюється при розщепленні білків. Його підвищена концентрація і викликає жовтяницю.

Зміна кольору виділень. Коли печінка працює погано, сеча стає темніше, стілець – навпаки, більш світлим, ніж зазвичай.

Читайте також:  Чи допомагає чорний перець схуднути

Синці, судинні зірочки. Синці, які швидко виникають, довго не проходять можуть бути ознакою зниження вироблення печінкою білка, необхідного для згортання крові. Також при цьому виникають судинні утворення на шкірі, що нагадують павутину, зірочки.

Набряк. На збій в роботі важливого органу вказують набряки ніг, в області живота.

Біль у суглобах. Супроводжуваний нудотою, слабкістю, втратою апетиту, він може бути сигналом аутоімунного гепатиту, що виникає внаслідок атаки на клітини і тканини печінки з боку імунної системи.

Неуважність, когнітивні проблеми. Результатом хвороби печінки може стати підвищення рівня міді в крові, що може викликати розлади, що нагадують хворобу Альцгеймера. Дана ознака – свідчення дуже серйозного пошкодження печінки.

Читайте також:  П'ять продуктів з "порожніми" калоріями, через які ви гладшаєте