Деякі зміни в стані стоп дозволяють запідозрити і діагностувати ряд захворювань, включаючи небезпечні, навіть смертоносні. Серед таких, наприклад – – патології серця, рак легенів.

Дисфункція щитовидної залози. Захворювання щитовидки характеризуються занадто низькою, або, навпаки, надлишкової виробленням гормонів. На збій в її роботі може вказувати сильна сухість і лущення шкіри стоп, повідомляє «МедікФорум».

Цукровий діабет. Однією з ознак даного захворювання є так звана діабетична стопа – проблема, що характеризується вкрай повільним загоєнням пошкоджень на шкірі ніг. Діабету властиві періодичні коливання рівня глюкози в крові, що негативно позначається на стані кровоносних судин і процесі кровообігу. Від порушень нормального кровопостачання неминуче страждає шкіра, її здатність регенерувати.

Подагра. Захворювання є однією з форм артриту, розвитку якого сприяє запалення, що провокує аутоімунну реакцію. Подагру видає характерна зміна в стані стоп – збільшений в розмірі, почервонілий, температурний великий палець. Дана аномалія виникає внаслідок скупчення кристалів сечової кислоти в суглобах, яке може бути дуже болючим.

Інфекційний ендокардит. По-іншому, запалення внутрішньої оболонки серця. Дізнатися патологію можна по червоних смужках під нігтями пальців ніг, утвореним лопнули капілярами.

Проблеми з серцем, рак легенів. Ці небезпечні захворювання супроводжуються погіршенням транспортування крові до артерій. Одним з наслідків такої зміни може стати деформація пальців на стопах, які перестають нормально забезпечуватися кров’ю.

Тромби. Якщо на пальцях ніг і на щиколотках раптово перестало рости волосся, це дуже тривожний знак ймовірної закупорки артерій. Обов’язково відвідайте лікаря, помітивши його – наслідки порушень, викликаних тромбозом, можуть бути для людини смертельними.