Люди, які сплять більше 8 годин схильні до ризику хвороб серця і судин, легень, а також мають більше шансів померти передчасно. Втім, щодо малої кількості сну (менше 6 годин на добу), вчені також говорять про підвищені ризики. Висновок – потрібно спати стільки, скільки потрібно і ні годиною більше або менше.

Дослідники були стурбовані питанням про те, чи існує зв’язок між тривалістю щоденного сну і серйозними захворюваннями. Для цього були проаналізовані дані 116 632 осіб з 21 країни. Дослідження було опубліковано в «European Heart Journal».

Первісна оцінка показала, що у пацієнтів з тривалістю сну менше шести і більше восьми годин підвищений ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті.

Але потім були прийняті до уваги такі фактори, як спосіб життя і стан здоров’я. Після цього не було ніяких істотних наслідків для групи короткого сну. Ситуація була зовсім іншою для людей з довгим нічним сном.

“З іншого боку, учасники, у яких було від 9 до 10 годин сну, вмирали на 27 відсотків частіше, страждали серцево-судинними захворюваннями на 10 відсотків частіше, ніж ті, у кого було від шести до восьми годин”, – цитує видання GQ авторів дослідження. Для людей, які сплять більше десяти годин, ризик збільшився на 61 відсоток”.

Якщо ви занадто багато спите, зверніться до лікаря

Проте сон не обов’язково є причиною поганого самопочуття тих, хто спить занадто багато, а скоріше є симптомом. Хворі люди, які занадто багато спали, були в середньому трохи старше, фізично мляві, пригнічені і пили значно більше алкоголю, ніж інші учасники дослідження. Вони також більше страждали від високого кров’яного тиску і захворювань легенів. З іншого боку, ті, хто спали занадто мало, частіше страждали від діабету і ожиріння.