Глобальна захворюваність на рак збільшиться в наступні двадцять років на 60%. На думку ВООЗ, це станеться, якщо кількість курців, жертв гепатиту і папіломавірусу людини не почне знижуватися.

У світі як і раніше відзначається дуже висока кількість пацієнтів з папіломавірусом людини і гепатитом, а також безліч курців, особливо в країнах з низьким доходом. Саме за рахунок них в наступні 20 років, за прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, світ може зіткнутися зі збільшенням числа пухлин на 60%. Більше 80% діагнозів поставлять в бідних країнах, як повідомляється в звіті.

Американська онкологія домоглася вражаючого успіху в боротьбі з пухлинами, це пов’язано не тільки з впровадженням нових методів діагностики та лікування найважчих видів раку, але і зі зменшенням числа курців. Іншим країнам не так сильно пощастило, їм необхідно вкладати наявні в обмеженій кількості ресурси в боротьбу з інфекційними хворобами, скорочувати дитячу смертність. На думку ВООЗ, 7 млн життів можна врятувати за рахунок поліпшення діагностики та вакцинації від ВПЛ і гепатиту, але ж саме ці хвороби викликають більшість пухлин шийки матки і печінки. У більшості країн світу рак це друга головна причина смертності.

У період з 2016 по 2017 в Америці кількість пухлинних захворювань знижувалася на 2,2% щорічно. Це відбувалося за рахунок скорочення числа курців в річному численні. У багатьох інших розвинених країнах кількість жертв цієї згубної звички теж скорочується, але в бідних і країнах, що розвиваються залишається стабільним. Крім того, в країнах, що розвиваються люди мають обмежений доступ до первинної медичної допомоги, що дозволяє здійснювати профілактику злоякісних новоутворень. Про це пише The Daily Mail.