Вживання інжиру, багатого на різні вітаміни та мікроелементи, пов’язане з профілактикою серцево-судинних порушень.

Інжир (особливо сушений, хоча він і більш калорійний) є корисним для здоров’я у багатьох відношеннях.

Інжир неймовірно багатий на різні вітаміни та мікроелементи, концентрація яких значно зростає, якщо є інжир у сушеному вигляді. Однак у цьому випадку концентрація цукру та калорій у ньому підвищується майже вп’ятеро.

Однією з безперечних переваг інжиру є високий вміст міді, необхідної для багатьох життєво важливих процесів, включаючи нормалізацію метаболізму, утворення еритроцитів, нейротрансмітерів. Крім цього, в інжирі дуже багато вітаміну В6, необхідного для розщеплення білків, зміцнення нервової системи та когнітивних функцій, запобігання ранньому старінню.

Читайте також:  107-річна британка назвала три речі, які допомагають дожити до її віку

“Регулярно вживаючи інжир, можна зміцнити свою серцево-судинну систему”, – пише джерело, посилаючись на проведені дослідження.

Зокрема, було встановлено, що споживання інжиру може сприяти зниженню рівня «поганого» ЛПНЩ-холестерину, що заповнює порожнини артерій та підвищує ризик ішемічної хвороби серця, інфаркту. До того ж цей фрукт покращує захист від тромбів – у ньому багато вітаміну К, що покращує судинні стінки.

У той же час фахівці радять їсти інжир з обережністю через високу концентрацію природних цукрів і здатність викликати не тільки коливання глюкози в крові, а й алергії.