Хвороба Паркінсона, руйнує нервову систему і смертоносна, асоціюється зазвичай з тремором, хоча ця ознака з’являється вже на пізній стадії недуги. У хвороби Паркінсона є ознаки, які проявляються набагато раніше, ніж тремтіння.

Хвороба Паркінсона – діагноз, з яким стикається кожна сота людина після 60 років. Захворювання виникає, коли гине велика частина нейронів, що виробляють дофамін, медіатор нервової системи, який бере участь в управлінні рухами. Через нестачу дофаміну у хворих Паркінсоном з’являються такі ознаки, як тремор кінцівок і голови, уповільненість в рухах, порушення рівноваги, загальна скутість в тілі. У той же час ці симптоми з’являються тільки тоді, коли уражені нервові клітини вже в значній мірі відключені.

Читайте також:  Знайдений простий спосіб досягти довголіття за допомогою музики

У хвороби Паркінсона існують і ранні симптоми, але вони не такі ясні і їх зазвичай не асоціюють з небезпечним розладом. Тим часом рання терапія може послабити і уповільнити перебіг хвороби.

Найбільш ранні ознаки хвороби Паркінсона. Початкові симптоми паркінсонізму є неспецифічними і можуть не мати нічого спільного з руховою функцією.

Зокрема, ознаками хвороби можуть бути наступні відхилення в звичній роботі систем організму:

  • порушення травлення, часті запори;
  • порушення нюху: людина може відчувати неіснуючі запахи, в основному, погані, або ж не розпізнавати реальні запахи;
  • зниження смакової чутливості: їжа здається більш гіркою і менш приємною;
  • сильна рухова активність під час сну;
  • еректильна дисфункція;
  • м’язова напруга: прості рухи викликають виражене, занадто сильне напруження м’язів.
Читайте також:  Лікарі сказали, як алкоголь впливає на щеплення від коронавірусу

Якщо ці ознаки частішають, і їм немає очевидних пояснень, слід звернутися за обстеженням до лікаря-невролога. Особливо важливо обстежитися тим, у кого є близькі родичі з хворобою Паркінсона.

З медичних аналізів ранню діагностику хвороби дозволяє здійснити біопсія шкіри. Діагноз встановлюється за певними відкладеннями білка в нервових закінченнях шкіри.

Чому корисно писати рукою. Почерк людини допомагає засікти хворобу Паркінсона на ранній стадії. Дослідження показують, що при цьому змінює шрифт: букви стають дуже маленькими. Для людей у разі захворювання написання тексту стає надзавданням: їм потрібно прикладати серйозні зусилля, щоб писати.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News