Вчені з США, що представляють Госпіталь Джонса Хопкінса, змогли визначити, що 150 хвилин фізичної активності на тиждень – це один з найбільш надійних способів уникнути передчасної смерті.

«Рекомендований рівень фізичної активності значно знижує ризик серцевої недостатності та передчасної смерті у людей середнього віку», – заявили американські дослідники.

Ними були проаналізовані дані 11 351 людина, обследовавшихся на ризик розвитку атеросклерозу – судинного порушення, провокуючого патологічні зміни в кровообігу, призводять у тому числі до інсультів та інфарктів. Середній вік випробовуваних досягав 60 років.

В поле зору лікарів всі ці людей перебували протягом 19 років, за цей час були зареєстровані 1693 госпіталізацій і 57 смертей через серцевої недостатності. За словами лікарів, при серцевій недостатності порушується насосна функція серця, в результаті чого воно не здатне забезпечити метаболічні потреби організму, – все це стає передумовою для виникнення небезпечних станів, що підвищують ймовірність смерті.

Коли вчені оцінили фактор фізичної активності в житті випробовуваних, ними була виявлена закономірність: виявилося, що певний рівень рухливості і фізичних навантажень значно зменшує ризик появи смертельно небезпечних серцевих збоїв.

«150 хвилин регулярної помірної або високої фізичної активності на тиждень, включаючи їзду на велосипеді або піші прогулянки, – досить для зниження ризику серцевої недостатності на 31 відсоток. Але якщо людина середнього віку раніше не вела активний спосіб життя, то їй буде потрібно близько шести років, щоб знизити цей ризик на 23 відсотки», – констатували вчені.

До цього, зазначимо, наукові дослідження дозволяли також укласти, що завдяки фізичній активності у людини поліпшується кровообіг і підвищується рівень нейротрофічних факторів головного мозку, що сприяє відновленню і захисту його від дегенерації клітин і хвороби Альцгеймера. Зокрема, було виявлено, що від недоумства рятують щоденні спортивні заняття протягом 60-70 хвилин.