Нове дослідження показало, що біологічно активні добавки з мелатоніном, що використовуються для боротьби з джетлагами, допомагають розлучатися також і з зайвими кілограмами.

«Мелатонін не тільки оберігає від накопичення жиру, але і сприяє схудненню», – заявили автори наукової роботи, міжнародна група вчених з Університету Гранади в Іспанії і Техаського університету в США.

Нагадаємо, мелатонін часто називають «гормоном сну» – він виробляється епіфізом головного мозку в нічний час. Вчені провели експерименти і переконалися в тому, що добавки з мелатоніном активізують фізіологічні процеси, пов’язані з жирообміном і сприяють втраті ваги.

Випробування проводилися на щурах. З’ясувалося, що під дією мелатоніну знижується кількість білого жиру, але одночасно зростає рівень бурого жиру, а також активізується виробництво білка UCPI. Ці процеси забезпечують активний термогенез – вироблення організмом тепла за рахунок спалювання калорій з жирової тканини.

Читайте також:  Ризик раку збільшується, якщо у вас бліда шкіра або ластовиння - 5 ознак меланоми

«Мелатонін може стати добавкою, яку слід застосовувати разом з дієтою та фізичними навантаженнями для прискорення процесу втрати зайвих кілограмів», – констатували у підсумку дослідники.

Нагадаємо також, що інтенсивний термогенез, як вже було встановлено наукою, здійснюється в умовах фізичної активності при знижених температурах. Накопичення жиру в тілі при цьому згорають набагато швидше.