Дослідження показало, що звичка засинати з увімкненим телевізором може наблизити ранню смерть. Такого висновку дійшли вчені з Північно-Західного університету.

Мільйони українців щовечора засинають перед телевізором на дивані, але нове дослідження показує, що ця звичка може призвести до передчасної смерті. Дослідники з Чикаго вивчили вплив штучного освітлення на здоров’я та сон 552 осіб віком від 63 до 84 років. Ті з них, хто спав навіть із незначним джерелом освітлення, частіше страждали від діабету, ожиріння та гіпертонії.

У цьому дослідники закликають людей уникати чи мінімізувати будь-яку кількість штучного світла під час сну. Найчастіше якщо люди сплять із штучним освітленням у кімнаті, у них виникає проблема резистентності до інсуліну. Вона з’являється, коли клітини у м’язах, жирі чи печінці не реагують на гормон інсулін. Ця проблема найчастіше пов’язана з розвитком гіпертонії, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань.

Дослідження показало фундаментальні механізми, що лежать в основі резистентності до інсуліну. 17,8% учасників дослідження, що спали з увімкненим світлом ночами, страждали від діабету. У групі тих, хто віддавав перевагу повній темряві, таких було лише 9,8%. При цьому у першій групі понад 40% учасників мали ожиріння, а у другій, що сплячи у темряві, лише 26,7%.