Фахівці попереджають, що при хронічному запаленні підвищується ризик виникнення хвороб серця та судин, а також нейродегенеративних процесів, гормональних та інших порушень.

В інтерв’ю медиків, нутриціолога Ольги Іллічової та дієтолога Крістіни Шереметьєвої, прозвучали рекомендації про те, що допомагає захистити організм від запалення.

«Запалення – це нормальна захисна реакція організму у відповідь пошкодження чи вплив бактерій, вірусів, інших чужорідних речовин. Однак у нормі запалення – нетривалий процес, який закінчується відновленням організму», – зауважила нутриціолог Іллічова.

Медик пояснила: наприклад, людина випадково отримує травму. На пошкодженій ділянці виникає набряк, біль, його рухливість обмежується, але, згодом несприятливі та дискомфортні симптоми проходять, тіло повертає функціональність. Так проявляється “нормальне” запалення.

«Якщо вплив негативних факторів іде постійний і несильний, не розвивається повноцінної імунної відповіді, то виникає хронічне запалення», – повідомили Іллічова та Шереметьєва.

За словами фахівців, хронічним запаленням людина може страждати все життя, воно негативно позначається на функціях імунної системи, послаблює здоров’я, посилює схильність до різних захворювань, включаючи серцево-судинні, рак.

Говорячи про те, що допомагає захистити організм від запалення, медики назвали головними захисниками у цьому плані продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, антиоксиданти – жирну рибу, квашену капусту, печінку тріски. Також дуже корисні розмарин і чебрець – вони захищають судини від руйнування, який наносить цукор, який експерти вважають одним із ключових провокаторів запалення.