Фахівці попереджають, що при хронічному запаленні підвищується ризик виникнення хвороб серця та судин, а також нейродегенеративних процесів, гормональних та інших порушень.

В інтерв’ю медиків, нутриціолога Ольги Іллічової та дієтолога Крістіни Шереметьєвої, прозвучали рекомендації про те, що допомагає захистити організм від запалення.

«Запалення – це нормальна захисна реакція організму у відповідь пошкодження чи вплив бактерій, вірусів, інших чужорідних речовин. Однак у нормі запалення – нетривалий процес, який закінчується відновленням організму», – зауважила нутриціолог Іллічова.

Медик пояснила: наприклад, людина випадково отримує травму. На пошкодженій ділянці виникає набряк, біль, його рухливість обмежується, але, згодом несприятливі та дискомфортні симптоми проходять, тіло повертає функціональність. Так проявляється “нормальне” запалення.

Читайте також:  Шість здорових порад, які дають лікарі людям із сидячою роботою

«Якщо вплив негативних факторів іде постійний і несильний, не розвивається повноцінної імунної відповіді, то виникає хронічне запалення», – повідомили Іллічова та Шереметьєва.

За словами фахівців, хронічним запаленням людина може страждати все життя, воно негативно позначається на функціях імунної системи, послаблює здоров’я, посилює схильність до різних захворювань, включаючи серцево-судинні, рак.

Говорячи про те, що допомагає захистити організм від запалення, медики назвали головними захисниками у цьому плані продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, антиоксиданти – жирну рибу, квашену капусту, печінку тріски. Також дуже корисні розмарин і чебрець – вони захищають судини від руйнування, який наносить цукор, який експерти вважають одним із ключових провокаторів запалення.

Читайте також:  Здоров'я серця та спека: як захистити себе влітку