Лікарі по всьому світу фіксують різні небезпечні наслідки після перенесеного коронавірусу. Існують дані про те, що COVID-19 в деяких випадках може викликати неврологічні ускладнення у хворих.

Вчені з Імперського коледжу Лондона і Кембриджського університету провели дослідження когнітивних можливостей у перехворілих коронавірусом. Результати опубліковані в науковому журналі Lancet.

Для цього вони використовували дані клінічно підтвердженого дослідження розумових здібностей, в якому в 2020 році взяли участь понад 81,1 тис. британців. Майже 12,7 тис. осіб вказали, що вони перехворіли або підозрюють у себе коронавірус різного ступеня тяжкості.

Вчені перевірили, наскільки коронавірус вплинув на когнітивні здібності випробовуваних. Виявилося, що коронавірус може викликати дефіцит когнітивних здібностей навіть у фазі відновлення від захворювання. Дослідники встановили, що на це не впливають соціальні та демографічні фактори, інші захворювання та психологічні фактори.

Відзначається, що рівень дефіциту пов’язаний з тяжкістю респіраторних синдромів COVID-19. У випробовуваних, яким знадобилася штучна вентиляція легенів, він виявився сильнішим ніж у тих, хто пережив інсульт або повідомляв про знижену здатність до навчання. Такий дефіцит приблизно аналогічний зниженню IQ в класичному тесті інтелекту на сім пунктів, відзначають автори дослідження.