У тебе стали з’являтися перші зморшки? Може бути, ти вже помічала їх раніше? В цьому випадку тобі було б цікаво дізнатися, як стимулювати вироблення колагену природним шляхом з допомогою натуральних засобів і продуктів.

Можливо, що тобі вже доводилося зустрічати на ринку або купувати косметичні засоби, що містять колаген. Але чи відомо тобі, що можна стимулювати вироблення колагену природним чином? Саме про це піде мова в нашій сьогоднішній статті.

Що таке колаген?

Колаген являє собою білок, у великій кількості присутній в тілі людини. Саме на нього припадає велика частина наявних в нашому організмі протеїнів. Особливо це стосується колагену 1 типу. Цей мікроелемент необхідний для формування таких структур і тканин, як:

  • Шкіра
  • Кістки
  • Мускулатура
  • Сухожилля
  • Кровоносні судини
  • Зуби
  • Кишечник

Саме завдяки нашій шкірі колагену вдається зберігати еластичність і замінювати мертві клітини на нові. Цілком природно, що з віком виробництво колагену скорочується, приводячи до появи зморшок. Через дефіцит колагену наша шкіра стає млявою, з’являються болі в суглобах.

Щоб цього не відбувалося, потрібно регулярно вживати заходів для стимулювання вироблення колагену. Краще всього, якщо людина починає піклуватися про це вже в молодому віці, не чекаючи появи перших ознак дефіциту цього білка.

Наша рекомендація полягає в тому, щоб почати приділяти увагу цій темі з 25-30 років. Якщо ти вже залишила цей життєвий етап у минулому, не засмучуйся, адже сформувати у себе корисну звичку ніколи не буває пізно.

Чому краще стимулювати вироблення колагену природним шляхом?

Здорова шкіра

Навряд чи можна посперечатися з тим, що в 25 років нас мало турбує тема зморшок, дієти та догляду за шкірою. Крім цього ми знаємо, що в крайньому випадку нам на допомогу можуть прийти ботокс і пластична хірургія.

Проблема в тому, що пластична хірургія — аж ніяк не дешеве задоволення, а ботокс являє собою отруйну речовину, яка володіє побічними ефектами для нашої шкіри.

З іншого боку, в нашому розпорядженні є великий асортимент різних кремів. Деякі з них коштують недорого, але далеко не завжди приносять бажаний ефект. Ті з них, які приносять хороший результат, зазвичай мають занадто високу ціну, тому багато хто з нас не можуть дозволити собі їх купити.

При цьому можна легко стимулювати вироблення колагену за допомогою натуральних засобів, економічних і доступних кожній людині. Безумовно, це вимагає від тебе часу, особливо в тому випадку, якщо зморшки стали глибокими і ти не звикла приділяти увагу цій темі. Але це не означає, що це неможливо.

Продукти, що стимулюють вироблення колагену

Найкращим способом збільшення вироблення колагену є уважний підхід до вибору їжі, яка потрапляє до нас на стіл. Правильне і збалансоване харчування дозволяє нам уникнути багатьох проблем, пов’язаних зі здоров’ям і красою.

Що стосується продуктів, здатних збільшити виробництво колагену, то необхідно відзначити такі з них, як:

Чорниця

Чорниці

Ці ягоди є джерелами фітонутрієнтів, що зміцнюють волокна колагену. Це дозволяє вберегти свій організм від зниження виробництва колагену з роками. Ми рекомендуємо тобі щотижня зробити по склянці чорниці.

Існує багато способів використання цих ягід в кулінарії, але не варто забувати про те, що краще всього є їх свіжими. Можеш використовувати їх для приготування натуральних коктейлів.

Салати

Салати є багатим джерелом вітамінів С і А, стимулюють вироблення колагену і знижують ризик розвитку ракових захворювань у людини. Як і у випадку з ягодами, краще всього їсти салати свіжими. Необхідно щодня з’їдати по дві склянки зелених салатів.

Часник

Часник

Сульфіди, які містяться в часнику також здатні стимулювати вироблення колагену природним шляхом. Так, відомо, що вживання часнику дозволяє заспокоїти болі в суглобах.

Часник містить таурин — речовину, здатну відновлювати пошкоджені волокна колагену. Завдяки цьому вже наявний в твоєму організмі колаген стає більш якісним і приносить більше користі твоєму здоров’ю.

З цією метою рекомендується:

  • Щодня з’їдати пару зубчиків часнику. Навіть якщо тобі не подобається його смак, спробуй включити в свій щоденний раціон четвертинку часнику. Уяви собі, що це ліки, які потрібно приймати. Незабаром ти звикнеш і перестанеш помічати його смак.
  • Можеш готувати з часнику чай і пити його щодня. Інший варіант: додати невелику кількість часнику в чай з м’яти або кориці. Останні здатні замаскувати різкий смак часнику.
Яйця

Яйця містять велику кількість натуральних амінокислот, необхідних для формування колагену. Саме тому яйця повинні стати незамінним елементом раціону кожної людини.

Найкраще зробити до 2-3 яєць у тиждень. При їх приготуванні стеж за тим, щоб не використовувати занадто багато жирів і солі.

Вітамін С

Вітамін С

Що стосується виробництва колагену, то найбільш важливим вітаміном є вітамін С. Це обумовлено тим, що волокна колагену потребують великі кількості вітаміну С для того, щоб формуватися належним чином.

Саме тому бажано, щоб твоя дієта включала в себе різноманітні продукти, що містять цей вітамін. В іншому випадку рекомендується приймати вітамінні добавки.

Що стосується вітамінів, то рекомендується вибирати ті з них, які були розроблені на базі натуральних продуктів. Такі вітаміни можна знайти в магазинах гомеопатії. Завжди стеж за тим, щоб у них були відсутні штучні добавки.

Інфрачервоні промені

Крім продуктів харчування необхідно відзначити і таку корисну для вироблення колагену терапію, як інфрачервоні промені. Вона прекрасно здійснюється і в домашніх умовах.

Дана процедура передбачає використання інфрачервоних променів (які не мають ніякого відношення до ультрафіолетових) для стимуляції кровообігу, формування колагену і засвоєння останнього нашою шкірою.

Такі апарати можна придбати в спеціалізованих магазинах товарів для краси і навіть в деяких звичайних супермаркетах. Не переживай через їх вартість, ціна таких пристроїв цілком доступна і вони довго не виходять з ладу. Що стосується частоти цієї процедури, рекомендується використовувати інфрачервоні промені 2 рази в тиждень.

Джерело: steptohealth