У більшості випадків багатозадачність не покращує життя, адже дуже складно зробити щось добре, постійно відволікаючись на інші справи. Проте є винятки. Наприклад, чищення зубів одночасно з балансуванням на одній нозі дає безліч переваг для здорового старіння та довголіття. Ця звичка покращує баланс, зміцнює кістки та приносить користь мозку.

Щоразу, коли ви чистите зуби (в ідеалі двічі на день для здоров’я зубів), переносіть вагу на один бік і вставайте одну ногу. Головне – переконатись, що тренуються обидві ноги. Наприклад, під час ранку чищення зубів можна стояти на правій нозі, а ввечері – на лівій.

“Наше тіло, як правило, стає сильнішим або слабшим з одного боку, особливо з віком, тому важливо зберігати рівновагу”, – говорить Розалінд Фрідберг, інструктор з групового фітнесу та спеціаліст з активного старіння. Вона розповіла, що звичка стояти на одній нозі під час чищення зубів має щонайменше п’ять переваг для здоров’я.

Поліпшення балансу

Щоб покращити рівновагу, необхідно залишити виклик балансу. Спочатку утримати рівновагу на одній нозі може бути складно, проте тренування дасть свої плоди. Багато людей не усвідомлюють, що здатність виконувати деякі повсякденні дії, наприклад, переступати через велику калюжу, спускатися сходами або підніматися сходами, вимагає балансу і стійкості на одній нозі. За словами Фрідберг, баланс важливий у будь-якому віці, але у старшому він допомагає залишатися незалежним.

Зменшення ризику падіння

З віком падіння стають частішими, і для літніх вони можуть стати згубними. Практика балансу на одній нозі здатна допомогти запобігти падінню, так як можна швидко зреагувати і зловити рівновагу, використовуючи м’язи, що приводять і відводять.

Користь для мозку

Стояння на одній нозі під час чищення зубів потребує більшої координації, ніж зазвичай. І це означає тренування для вашого мозку. Перш ніж зрозуміти, як краще зберегти баланс, необхідно поміркувати. Крім того, навчання новому руху допомагає підвищити нейронну пластичність, тобто здатність мозку змінюватись і адаптуватися у відповідь на вашу поведінку, каже Фрідберг.

За даними Університету Юти, чим більше кидати виклик мозку, тим довше зберігатиметься гострота розуму. Для більш серйозного мозкового навантаження спробуйте чистити зуби не тією рукою, якою звикли.

Зміцнення кісток

“Щільність вашої стегнової кістки може покращитися за допомогою цілеспрямованих рухів”, – зазначає фахівець. Це означає, що односторонні вправи, наприклад стояння на одній нозі під час чищення зубів, здатні допомогти захистити від вікових проблем з кістками, таких як остеопенія та остеопороз, передає Livestrong.

Зміна постави

Звичка чистити зуби незвичайним способом може покращити поставу. Щоб залишатися стійким, необхідно тримати тіло у вертикальному положенні та у напрузі. Чим більше практикувати цю вправу, тим менше ви будете сутулитися.