Наукові фахівці заявили, що краще всього їсти шашлик, запиваючи його звичайною водою.

За словами головного дієтолога департаменту охорони здоров’я Москви, заступник директора з наукової та лікувальної роботи ФІЦ харчування і біотехнології Антоніни Стародубової, не можна забувати про те, що м’ясо для шашлику повинне бути свіжим і не занадто жирним, оскільки це дуже шкідливо для серця.

«М’ясо для шашлику — свинина, яловичина, баранина, телятина — повинне бути свіжим і обов’язково пройти ветеринарний контроль. У жирності м’яса краще дотримати золоту середину», – сказала Стародубова.

Не секрет, що з пісного м’яса шашлик вийде дуже сухим, – але і надмірне споживання жирів тваринного походження може бути небезпечним, так як шкодить травній та серцево-судинній системі.

Фахівці вказують на те, що порція готового шашлику не повинна перевищувати 150 грамів на людину. Вони порекомендували готувати м’ясо або подавати його разом з овочами, такими як гриби, баклажани, цибуля, гарбуз (тим більше, що їх теж можна запікати на вугіллі). Дари природи багаті вітамінами і біофлавоноїдами, які є антиоксидантами, які нейтралізують канцерогени, що можуть вивільнятися в процесі смаження. Клітковина, якою рясніють овочі та зелень, сприяє виведенню токсинів.

Не закушуйте м’ясо помідорами – томати містять речовини, здатні загальмувати переварювання білка. Від маринованих або солоних овочів також краще відмовитися.

У вигляді іншого кулінарного експерименту можна освоїти приготування «дієтичних» шашликів, використовуючи м’ясо кролика, курятину, індичку або рибу. Експерти стверджують, що м’ясо, правильно приготоване на вугіллі, зберігає більше вітамінів і мікроелементів, корисних для людини, ніж звичайне смажене м’ясо.

Запивати шашлик дієтологи порекомендували звичайною водою.

Джерело: МедікФорум