ГоловнаНовини Здоров'яСтюардеса, офіс-менеджер і ще 7 професій, що підвищують ризик раку

Стюардеса, офіс-менеджер і ще 7 професій, що підвищують ризик раку

Деякі професії підвищують ризик різних видів раку в кілька разів: перевірте, чи не входить ваша робота в небезпечний список.

Рак легень

Не тільки спадковість, харчові звички і спосіб життя: на ризик захворіти на рак може впливати навіть наша професія. Ми зібрали топ-9 найнебезпечніших з них – подумайте, може бути, саме час змінити роботу?

Стюардеса

Ризик раку молочної залози вище на 50%, ризик мемеланомного раку шкіри – вище в 4 рази, також вище ризик розвитку раку шийки матки, матки, щитовидної залози, стравоходу, товстої кишки, шлунка, печінки і підшлункової залози. Всі ці додаткові ризик бортпровідниці і бортпровідники отримують через вплив іонізуючого випромінювання на великих висотах, стверджують автори дослідження, опублікованого в журналі Environmental Health.

Пілот

Пілоти та інші члени екіпажів повітряних суден отримують подвійний ризик розвитку раку шкіри – і все через ультрафіолетове випромінювання. Як наголошується в дослідженні, опублікованому у виданні JAMA Dermatology, за годину, проведену в кабіні літака, пілоти отримують таку ж дозу ультрафіолету, скільки за 20 хвилин в солярії.

Читайте також:  5 багатих цинком продуктів, які допоможуть підвищити імунітет

Зварник

Рак легенів, нирки, а також меланома ока — ось професійні ризики. Вся справа в зварювальних газах, що виділяються при нагріванні металу: багато з них токсичні і дуже небезпечні для здоров’я.

Будь-яка сидяча робота

Ризик раку ендометрія вище на 32%, ризик раку товстої кишки — на 24%, більш того, кожні додаткові дві години сидячої роботи в день підвищують ризики ще на 10%. На жаль, якщо ви офісний працівник і більшу частину робочого дня проводите сидячи, у вас є тільки один спосіб зберегти своє здоров’я: щогодини перериватися і робити невелику гімнастику, а під час обідньої перерви гуляти хоча б 10 хвилин.

Читайте також:  Як правильно контролювати свою вагу: реальні поради

Майстер манікюру

Хімічні речовини, пил і частинки нігтів, які протягом дня вдихає майстер манікюру (а також інші співробітники салону, що знаходяться в приміщенні протягом усього дня) істотно підвищують ризик раку легенів і раку шкіри. Ризик можна знизити, якщо регулярно провітрювати приміщення і користуватися під час роботи захисною маскою і рукавичками.

Пожежний

Не вогонь, не дим і не конструкції, котрі обвалилися під впливом стихії – головною вбивцею пожежників є рак. Токсичні речовини, які виділяються під час горіння пластику, будівельних матеріалів і навіть речовин побутової хімії, істотно збільшують ризик розвитку раку яєчок і мезотеліоми.

Нічна робота

Якщо ваша професія передбачає роботи в нічну зміну, майте на увазі: ваш ризик розвитку злоякісних пухлин вище, ніж у тих, чий робочий день збігається зі світлим часом доби. Як показало дослідження групи вчених з Массачусетського технологічного інституту, порушення природного циркадного ритму призводить до накопичення в клітинах небезпечного білка, який стимулює розвиток злоякісних пухлин.

Читайте також:  Вчені назвали 5 «вікових» проблем зі здоров'ям у молодих людей

Перукар

Якщо ви фарбуєте волосся час від часу, вам не варто хвилюватися через хімічні речовини, що входять до складу фарби або засоби для завивки волосся. Але ось якщо ви день у день працюєте з ними, ваш ризик деяких форм раку може бути вище. Щоб захистити себе, працюйте тільки в рукавичках, а також стежте за тим, щоб ваше робоче місце було завжди добре провітрене.

Лаборант

Мабуть, вам не варто йти в лаборанти, якщо у вашій родині були випадки раку молочної залози: дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Cancer Research, підтвердило, що ваш особистий ризик в цьому випадку подвоюється.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News