Фахівці з Університету Гельсінкі встановили, що стан серцевого м’яза в чому залежить від того, в яких умовах перебував чоловік, коли був дитиною. Вчені прийшли до висновку, що найбільш тісно пов’язані з міцним здоров’ям серцево-судинної системи в дорослому віці такі фактори, наявні в дитинстві, як високий соціально-економічний статус сім’ї та високий рівень саморегуляції поведінки самої дитини.
[ads1]
 

Під спостереження дослідників потрапили більше трьох з половиною тисяч (3577) дітей у віці від 3 до 18 років. Через 27 років після початку дослідження, коли його учасникам було по 30-45 років, медики перевірили стан їхнього організму за тими ж параметрами, які враховувалися спочатку.
 
З’ясувалося, що якість життя в дитинстві сильно вплинула на стан здоров’я серцево-судинної системи в дорослому віці.

«Учасники, у яких було щасливе дитинство, на 14% частіше мали нормальну вагу, на 12% рідше курили, а їх рівень глюкози в крові відповідав нормі на 11% частіше в порівнянні з людьми, дитинство яких було менше благополучним», – пояснили фахівці .

При цьому поняття щасливого дитинства увібрало в себе такі чинники як соціально-економічний статус сім’ї, спосіб життя батьків, емоційна стійкість в дитинстві, поведінкові проблеми у дитинстві, а також соціальна адаптація та рівень стресу. За словами експертів, здоровий спосіб життя сім’ї, стабільне емоційне оточення, фінансова забезпеченість, здатність дітей контролювати агресивну і імпульсивну поведінка дуже важливі в перші роки життя в плані серцевого здоров’я в майбутньому. Тому потрібно, щоб батьки вели здоровий спосіб життя і вчили дітей контролювати агресивну і імпульсивну поведінка, а також допомагати їм адаптуватися соціально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОТРИМАННЯ ПРОСТИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖЕ СЕРЦЕ ЗДОРОВИМ

СИМПТОМИ ХВОРОГО СЕРЦЯ

ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ?