Науковці з Гарвардської школи, США, виявили особливий ефект кавового напою для психіки людини. Проведений вченими ряд досліджень показав, що вживання кави може грати роль своєрідної профілактики появи суїцидальних думок.
[ads1] 

Від думок про самогубство, як встановили медики, регулярне вживання кави допомагає позбутися як чоловікам, так і жінкам. Це було підтверджено аналізом багаторічного спостереження за станом здоров’я 200 тисяч добровольців.
 
За словами науковців, істотну допомогу організму в захисті від суїцидальних думок надає щоденне вживання 2-4 чашок кави.
 
Однак не варто думати, що суїцидальний настрій випаровується сам по собі просто від розпивання ароматного напою. Кава грає всього лише роль провідника. Правда, – дуже важливого.

«Підсумки випробувань показали, що добровольці, які пили каву змогли позбутися думок про самогубство, слідуючи повчанням медиків», – висловилися з цього приводу автори проекту. Вони вважають, що вживання кави цілком може служити профілактикою розладів нервової системи.

Зокрема, результати 16-річного дослідження дозволяють вченим говорити про особливу користь підбадьорливого напою для представниць слабкої статі. З’ясувалося, що кава надає лікувальну дію на жінок з депресією.
 
Для довідки

Читайте також:  Яка їжа замінить таблетки для схуднення

Суїцидальні думки є наслідком психологічно важкого стану (відчай), обумовленого нав’язливими уявленнями. Існує ряд психічних захворювань, при яких в комплексі симптомів присутні нав’язливі думки, здатні довести до самогубства – при цьому необхідно звертатися до лікаря-психіатра для призначення лікування.
 
Проте більшість людей, які страждають від нав’язливих думок при переживанні душевної кризи, не мають серйозних психопатологічних порушень і здатні вольовим зусиллям вийти з кризового стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СЕКРЕТНИЙ КОМПОНЕНТ КАВИ: ХЛОРОГЕНОВА КИСЛОТА

ЧИ ВАРТО ЗМІНЮВАТИ КАВУ НА ЧАЙ?

ЧОМУ КАВА ПІДНІМАЄ НАСТРІЙ