У статті, опублікованій у науковому журналі Gut, зазначається, що завдяки веденню здорового способу життя можна запобігти 60% випадків запальних захворювань кишечника. До таких недуг відносять виразковий коліт та хворобу Крона.

Вчені під час недавнього дослідження проаналізували дані людей з Дослідження здоров’я медсестер (NHS), NHSII та Наступного дослідження медичних працівників (HPFS). У них брали участь понад 200 тисяч людей, пише Medical Xpress.

За весь період спостереження (у 1986-2016 та 1991-2017 роках) було виявлено 346 випадків хвороби Крона та 456 випадків виразкового коліту.

Виявилося, що чим менше факторів ризику (паління, надмірна вага тощо) було у людей, тим менше у них було шансів зіткнутися з хворобою Крона або виразковим колітом. Так, учасникам з низькими балами за цим параметром вдалося запобігти 43% та 44,5% випадків першого та другого захворювання відповідно.

Схожий ефект був при веденні здорового способу життя. Тільки значення дорівнювали 61% (хвороба Крона) та 42% (виразковий коліт).

Таку саму систему оцінки експерти застосували до даних ще трьох великих досліджень. І результати виявилися схожими.