Дослідження, опубліковане в журналі Neurology, показало, що вживання в їжу зелених листових овочів – шпинат, броколі, капуста, рукола, брюссельська капуста – допомагає захистити мозок і уповільнити зниження когнітивних здібностей людей на 11 років.

У дослідженні взяли участь 960 учасників. Середній вік випробовуваних 81 рік, без діагнозу “деменція”. Спостереження проводилося протягом п’ятирічного періоду. Мета – побачити, як споживання їжі, особливо листових овочів, вплинуло на розумові функції.

«У міру того, як дитячі бумери наближаються до старості, існує величезний суспільний попит на спосіб життя, що запобігає втраті пам’яті, когнітивні здібності з віком», – заявила доктор Марта Клер Морріс. – Наша робота свідчить про те, що вживання в їжу зелених листових овочів, продуктів, багатих вітаміном К, лютеїном і бета-каротином, може допомогти мозку зберегти здоров’я і функціонувати».

Читайте також:  Вживання цих продуктів підвищує ризик розвитку раку кишківника на 29%

Результат

У порівнянні з середніми глобальними показниками пізнавальної здатності, рівень когнітивного зниження серед учасників, які споживають зелені листові овочі, був еквівалентний віку на 11 років молодше. Не було виявлено доказів, що на результати впливали зовнішні фактори – існуючі серцево-судинні захворювання, депресивні симптоми, низька вага або ожиріння.

Команда доктора Морріс дивилася на поживні речовини, що містяться в зеленими листовими овочами – фолієва кислота, вітамін K, нітрати, токоферол, кемпферол і лютеїн. Команда змогла суттєво та позитивно пов’язати ці поживні речовини з зниженням когнітивного зниження серед учасників. Зокрема, подальші експерименти показали, що вітамін К, лютеїн і фолієва кислота є основними поживними речовинами, що уповільнюють зниження когнітивних функцій.

Читайте також:  Кращий напій для профілактики діабету - знижує високий рівень цукру на цілих 30%