Медики нагадують: в добовому раціоні потрібно враховувати сіль, споживану в складі всіх продуктів.

Дієтолог Олег Іришкін розповів в інтерв’ю радіо Sputnik, скільки потрібно їсти солі дорослій людині. Він зауважив, що загальна добова кількість цієї приправи не повинна перевищувати 5 грамів. Нехтування цією умовою загрожує розвитком небезпечних ускладнень.

“Через надмірну кількість солі в організмі починає затримуватися вода, це призводить до підвищення кров’яного тиску, що збільшує ризик інфарктів та інсультів».

Іришкін уточнив, що людям з підвищеним тиском слід ретельно контролювати кількість солі в своєму меню. Якщо “верхній” показник АТ дорівнює 140, обсяг споживаної за добу не повинен перевищувати 3 грамів.

Також лікар пояснив, що зазначена кількість солі має на увазі і ту сіль, яка входить до складу різних продуктів. Оброблені продукти і напівфабрикати, як правило, містять її у великих дозуваннях – її може бути багато навіть в звичному хлібі з магазину.

Тим, хто шукає заміну солі, Іришкін порадив вибирати спеції, що не містять натрію, – саме він сприяє затримці води, що підвищує тиск в судинах.