Канадські вчені встановили, що зелений чай може гальмувати розвиток хвороби Альцгеймера на молекулярному рівні. Визначальну роль у цьому процесі, як з’ясували фахівці, відіграє такий компонент напою як галлат епігаллокатехін.

При проникненні в мозок речовини, що міститься у складі зеленого чаю, людина стає краще захищеною від хвороби Альцгеймера, це було виявлено під час дослідів співробітниками Університету Макмастера. Вчені змогли побачити, що під впливом галлата епігаллокатехін в чаї змінювалася поведінка токсичних олігомерів – молекулярних сполук, активність яких відбувається зниження когнітивних здібностей.

За словами клініцистів, олігомери запускають процес молекулярних каскадів, які зменшують якість розумової діяльності. Але компонент зеленого чаю змінює здатність цих сполук рости і взаємодіяти зі здоровими клітинами.

Автори дослідження висловилися про те, що галлат епігаллокатехін міг би стати своєрідними «ліками» при терапії хвороби Альцгеймера на ранніх етапах. Нагадаємо, що цей вид деменції або «старечого слабоумства» відноситься до числа невиліковних хвороб мозку, і проявляється спочатку порушеннями когнітивних функцій, а на пізніх стадіях – пригніченням функцій всього організму.

Джерело: MedikForum