Нове дослідження не змогло дати відповідь на питання про те, навіщо еволюції потрібні літні жінки, що вже вступило в менопаузу. Позбавлені можливості народжувати дітей представниці прекрасної статі довго живуть, що є непоясненим феноменом для багатьох вчених.

Змістом будь-якого еволюційного процесу є селекція генів, які допомагають організму виробляти більше собі подібних, і робити це частіше, ніж інші представники цього виду. Ці гени впливають прямо за рахунок збільшення репродуктивних сил, або побічно, наприклад, не даючи організму померти. Яка б не була причина, сила природного відбору впливає на організм репродуктивного віку. Як тільки він втрачає здатність до репродукції, то сенсу в її існуванні вже немає. А це означає, що будь-який організм повинен досить швидко старіти і вмирати, коли він не може відтворювати потомство. Але практика показує, що жінки живуть десятки років після настання менопаузи, і з погляду еволюції це дуже складно пояснити.

Вчені мають три можливих пояснення даного феномена. Перше передбачає, що ті гени, які забезпечують функціонування в ранньому віці, згодом впливають і на здорову старість. Друга теорія полягає в тому, що існують гени, які дозволяють чоловікам долати вікове зниження фертильності і ставати батьками в зрілому віці. Іноді ці гени передаються і жінкам, що дозволяє їм жити після менопаузи. Нарешті, третя теорія спирається на те, що літні жінки побічно сприяють репродукції поколінь, доглядаючи за своїми онуками. Нове дослідження вчених з Інституту еволюційної біології при Університеті Единбурга у Великобританії спростувало всі три теорії.

Автори дослідження не знайшли підтверджень ні одним з пояснень того, чому природа дозволяє жінкам жити десятки років після настання менопаузи з точки зору еволюції. Таким чином, причина цього феномена все ще залишається нез’ясованою.

Джерело: MedikForum