ГоловнаНовини Здоров'яНаука не розуміє, навіщо еволюції потрібні літні жінки

Наука не розуміє, навіщо еволюції потрібні літні жінки

Нове дослідження не змогло дати відповідь на питання про те, навіщо еволюції потрібні літні жінки, що вже вступило в менопаузу. Позбавлені можливості народжувати дітей представниці прекрасної статі довго живуть, що є непоясненим феноменом для багатьох вчених.

Змістом будь-якого еволюційного процесу є селекція генів, які допомагають організму виробляти більше собі подібних, і робити це частіше, ніж інші представники цього виду. Ці гени впливають прямо за рахунок збільшення репродуктивних сил, або побічно, наприклад, не даючи організму померти. Яка б не була причина, сила природного відбору впливає на організм репродуктивного віку. Як тільки він втрачає здатність до репродукції, то сенсу в її існуванні вже немає. А це означає, що будь-який організм повинен досить швидко старіти і вмирати, коли він не може відтворювати потомство. Але практика показує, що жінки живуть десятки років після настання менопаузи, і з погляду еволюції це дуже складно пояснити.

Читайте також:  П'ять правил, які допоможуть уникнути розвитку раку

Вчені мають три можливих пояснення даного феномена. Перше передбачає, що ті гени, які забезпечують функціонування в ранньому віці, згодом впливають і на здорову старість. Друга теорія полягає в тому, що існують гени, які дозволяють чоловікам долати вікове зниження фертильності і ставати батьками в зрілому віці. Іноді ці гени передаються і жінкам, що дозволяє їм жити після менопаузи. Нарешті, третя теорія спирається на те, що літні жінки побічно сприяють репродукції поколінь, доглядаючи за своїми онуками. Нове дослідження вчених з Інституту еволюційної біології при Університеті Единбурга у Великобританії спростувало всі три теорії.

Читайте також:  Мозок і звички: як зберегти пам'ять в 80 років

Автори дослідження не знайшли підтверджень ні одним з пояснень того, чому природа дозволяє жінкам жити десятки років після настання менопаузи з точки зору еволюції. Таким чином, причина цього феномена все ще залишається нез’ясованою.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News