Чому жінки можуть старіти повільніше чоловіків? Дослідження показало, що естроген захищає клітини від зносу.

Добре відомо, що жінки живуть довше за чоловіків, і розгадкою цього феномену може бути захисний ефект, який жіночий гормон естроген надає на хромосоми. Одним з найкращих показників тривалості життя є довжина теломерів – кінцевих ділянок хромосом. Теломери жінок бувають більш довгими, ніж у чоловіків, вони довше зберігають цю довжину. І ось тепер дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско припустили, що жіночий гормон естроген підсилює активність ферменту, який подовжує теломери, тим самим збільшуючи тривалість життя.

Нагадуємо, що в середньому жінки живуть на 5% довше чоловіків у всьому світі, хоча ці відмінності в тривалості життя між статями різниться від країни до країни. В Україні ця різниця становить більше 10 років, а в країнах Скандинавії – всього один-два роки. Експерти вважають, що на тривалість життя впливають зовнішні чинники. Наприклад, чоловіки частіше вживають алкоголь і курять, через що їм загрожує підвищений ризик хвороб серця. Одне недавнє дослідження показало, що різниця між чоловіками і жінками в тривалості життя може зникнути до 2032 році на тлі різкого скорочення числа курців і алкоголіків.

Читайте також:  П'ять ефективних способів захиститися від раку кишківника

І ось тепер нове дослідження показує, що ці відмінності можуть кодуватися в генах чоловіків і жінок. Наші ДНК кодуються 23 парами хромосом і теломерів. Без теломерів клітини починають швидко старіти і вмирати, тому їх довжина особливо важлива. Скорочують цю довжину такі фактори, як стрес, проблеми зі здоров’ям і шкідливі звички. Дослідники з Каліфорнії припустили, що одним з факторів, що захищають довжину теломерів, є жіночий гормон естроген.

Джерело: МедікФорум