У жінок багато справ, і іноді важлива турбота про себе може відсунутися на другий план перед роботою, сім’єю та іншими обов’язками.

Фактично, майже 50% дорослих жінок мають високий тиск, а майже три чверті з них не контролюють його. Неконтрольований високий кров’яний тиск може значно збільшити ризик інсульту у жінки, але кілька важливих кроків можуть допомогти знизити цей ризик і дати жінкам (і їх близьким) одним приводом для занепокоєння менше.

“Високий тиск є основною причиною інсульту, і ми знаємо, що кожна п’ята жінка матиме інсульт, і більше жінок помирають від інсульту, ніж від раку грудей”, – говорить доктор Монік Хіменес, доцент кафедри медицини Гарвардської медичної школи та Гарвардської школи громадського здоров’я Т.Х. Чана. – “Різні проблеми зі здоров’ям протягом усього життя жінки, такі як контроль народжуваності, вагітність і менопауза, можуть збільшити ризик розвитку високого кров’яного тиску, що може збільшити ризик інсульту, якщо залишити його неконтрольованим”.

Читайте також:  Високий холестерин: продукти, які допоможуть поліпшити показники

Лікарі та дослідники виявили зв’язок між протизаплідними таблетками та підвищенням артеріального тиску у деяких жінок. Вони кажуть, що це частіше зустрічається у жінок, які вже мають надлишкову вагу, страждають захворюванням нирок або мають в сімейному анамнезі гіпертонію. Поєднання протизаплідних таблеток і куріння може бути дуже небезпечним для жінок.

Здоров’я жінки під час вагітності може бути індикатором її здоров’я в майбутньому. Жінки, які мали високий тиск під час вагітності, мають підвищений ризик розвитку підвищеного кров’яного тиску та інсульту пізніше. Фізичні зміни, пов’язані з менопаузою, також збільшують ризик жінки розвитку високого кров’яного тиску.

Читайте також:  Чому болить голова вранці: експерти називають 5 найчастіших причин

Зміни способу життя, наприклад, достатня кількість вправ, здорове харчування, підтримка здорової ваги і відмова від куріння, можуть мати велике значення для зниження ризику гіпертонії.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News