Вчені констатують, що жінки схильні до більш високого ризику інсульту в порівнянні з чоловіками, і тому є кілька причин.

Інсульт є однією з найнебезпечніших загроз здоров’ю мозку – це друга за масштабністю причина смерті. Що симптоматично, 6 з 10 смертей від наслідків інсульту відбуваються серед жінок.

Розвиток інсульту є наслідком порушення кровопостачання мозку або ж розриву кровоносної судини, що ведуть до загибелі нейронів.

Цей стан часто починається з раптового відчуття оніміння або слабкості на одній стороні тіла, за яким слідують проблеми із зором, промовою і втрата координації в тілі, попереджають лікарі.

Читайте також:  Які продукти допомагають запобігти раку грудей

Також медики констатують, що жінки сильніше схильні до інсульту в порівнянні з чоловіками. Частково тому, що тривалість життя у жінок вище, а ймовірність постраждати від інсульту збільшується з віком.

Особливо серйозно ризик інсульту для жінок зростає в постменопаузі, коли захисні ефекти естрогену в їх організмі сильно слабшають. Фахівці відзначають, що жінки схильні до більш важких форм інсульту. З віком схильність інсульту для них збільшує неклапанная фібриляція передсердь, ревматична хвороба серця (у чоловіків інсульт частіше стає наслідком ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності).

Дослідження показують, що інсульт у жінок гірше розпізнається, і їх частіше доставляють в лікарню із запізненням, хоча вони краще, ніж чоловіки, реагують на тромболітичну або ендоваскулярну терапію – єдині два терапевтичні втручання, які в даний час доступні пацієнтам за умови досить оперативної доставки в лікарню з моменту появи перших симптомів.

Читайте також:  Медиками названо ознаку майбутнього серцевого нападу

З урахуванням цього жінкам слід підвищувати свою обізнаність про симптоми і особливості прояву інсульту. Швидке розпізнавання і реагування на його виникнення, своєчасне звернення за медичною допомогою підвищує шанси уникнути найбільш драматичних сценаріїв тих ускладнень, які можливі при інсульті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News