Дослідження нідерландських вчених з медичного центру при Амстердамському вільному університеті та медичному центрі Лейденського університету виявило зв’язок між неприємним процесом абдомінального ожиріння і нестачею вітаміну D в організмі людей. Всім, хто не може похвалитися стрункою талією, потрібно контролювати кількість цього вітаміну в крові, переконані дослідники.

Вчені запросили для обстежень групу жінок у віці від 45 до 65 років і проаналізували вміст жиру в організмі, а також його розподіл на різних ділянках тіла і у внутрішніх органах. У результаті з’ясувалося: абдомінальне ожиріння тісно пов’язане з нестачею вітаміну D.

Абдомінальним називається тип жировідкладання у вигляді «рятувального кола», оперізує талію і живіт. Саме така повнота вважається найбільш проблемною – жир в цьому місці накопичується швидко, але видаляється з великим трудом. Помітивши, що «абдомінальники» відрізняються зниженим вмістом вітаміну D в крові, учені поки не змогли сказати точно, що в цій зв’язці є причиною, а що – наслідком: викликає дефіцит вітаміну інтенсивне скупчення жиру на животі чи навпаки, жир сприяє тому, що вітамін не засвоюється в потрібній кількості.

«Ми поки не простежили цієї залежності, однак наявність очевидного взаємозв’язку вказує на те, що вітамін D може грати якусь істотну роль у накопиченні і функціонуванні абдомінального жирового прошарку», – наводиться думка керівника проекту Рашиди Рафік в Medical News Today.

Тим не менш, людям з ожирінням вчений порадила контролювати кількість вітаміну в крові і вводити продукти, що містять цей вітамін, в свій раціон.

Джерело: МедікФорум