Вчені, на цей раз з Японії, отримали підтвердження гіпотези, яка вже висловлювалася раніше про небезпеку тривалого сну для людини. Вони виявили, що занадто довгий сон підвищує ризик розвитку деменції.

Отримані японськими вченими дані опубліковані в Journal of the American Geriatrics Society. Згідно з цими даними, людина, яка витрачає на сон більше 10 годин на добу, має значно більш високий ризик захворюваності деменцією і смертності порівняно з тими, хто спить 5-6,9 годин в день. Дана закономірність вірна щодо людей старше 60 років, показала нова робота фахівців.

У дослідженні, яке проводилося в Японії, взяли участь 1517 осіб. За період спостережень – це 10 років – 294 випробовуваних стали демонструвати симптоми деменції, ще 282 померли.

Інша особливість, яку помітили вчені, полягає у вкрай позитивному ефекті фізичної активності на мозкові функції літніх людей. Високий рівень рухливості і фізнавантажень, за словами дослідників, компенсував шкоду, що завдається організму недотриманням гігієни сну.

До речі, до підвищеного ризику деменції, як з’ясувалося, веде не тільки занадто довгий сон, але і занадто короткий – менше 5 годин.

Деменція – це синдром, що свідчить про згасання когнітивної функції. У разі захворювання таке згасання відбувається набагато швидше, ніж при нормальному старінні. Деменція проявляється в тому, що людина втрачає рахунок часу, починає гірше орієнтуватися в знайомій обстановці, забуває недавні події та імена, виявляється нездатною до нормального спілкування. Раніше вважалося, що деменція – хвороба виключно стареча, але останні наукові відкриття говорять про те, що це смертельне порушення вражає в два рази більше людей молодих та середнього віку, ніж було прийнято вважати. Незважаючи на активні пошуки ліків терапії для лікування деменції не існує.

Відзначимо, що зовсім недавно вчені Стокгольмського університету в Швеції виступили з заявою про те, що тривалий сон у вихідні дні може компенсувати його нестачу в будні, запобігти пов’язані з цим хвороби, а також знизити ризик передчасної смерті.

Джерело: МедікФорум