З кожним роком зростає середня тривалість життя, все більше стає людей, які відзначили столітній ювілей. Багатьох цікавить, як приєднатися до довгожителів і які шанси на довге життя. Що думають про це вчені?

Якщо ви плануєте стати довгожителем, зверніть увагу на історію своєї сім’ї. Шанси серйозно знижують спадкові захворювання, схильність до серцево-судинних недуг, випадки раку. Якщо Ваші близькі родичі можуть похвалитися довгим життям, значить і у вас є надія на це.

У людей, генетично схильних до довгожительства, ознаки старіння починають з’являтися пізніше, ніж у ровесників в середньому. Вони виглядають молодше своїх років.

Як вважають фахівці, генетика обумовлює 25% успіху. Решта залежить від нас. Перш за все, це правильне харчування і спорт. Як показують дослідження, важливо правильно харчуватися з ранніх років, а після 50 просто необхідно переглянути свій раціон і зробити його якомога більш здоровим. Правильне харчування і заняття спортом дозволяють уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, які здатні стати причиною передчасної смерті. Варто придивитися до середземноморської дієти – багато фахівців називають її раціоном довгожителів.

Згідно зі статистикою, серед довгожителів мало самотніх людей. Найчастіше довго живуть люди, які мають чоловіка, дітей і домашнього улюбленця. Крім того, власники щасливої родини менш схильні до деменції. Є і ще один цікавий факт – сім’янини, як правило, ретельніше стежать за здоров’ям, а це теж дуже важливий фактор.

Багатьох довгожителів об’єднує одна спільна риса – бажання пізнавати світ і швидка адаптація. Пластичність мозку дуже важлива для продовження життя, так як дозволяє зберігати ясність розуму і високу соціальну активність навіть в літньому віці.