Щоденна чашка кави в раціоні збільшує шанси на захист від розвитку важкої хвороби печінки, – це показало дослідження під керівництвом доктора медицини гастроентеролога Крег Ламерт з американської клініки Майо. Вчений стверджує, що кава допомагає запобігти розвитку аутоімунних захворювань цього важливого органу.

За словами доктора Ламерта, регулярне вживання кави в помірних дозах може зупиняти первинні запалення жовчних протоків, які провокують розвиток фіброзу тканин печінки. Наслідками даного процесу можуть бути виникнення цирозу, раку печінки, печінкової недостатності.

«Це первинне запалення – первинний склеротичний холангіт. Дане захворювання печінки має аутоімунну природу і його наслідки плачевні», – зазначив керівник дослідження.

Первинний склеротичний холангіт тривалий час розвивається безсимптомно. Запалення веде до порушення відтоку жовчі, її застою і зворотного всмоктування в кров’яне русло – на цьому тлі з’являється жовтяниця. Застій жовчі і підвищення тиску в жовчних шляхах через порушення її відтоку провокують незворотні зміни в печінкових клітинах і їх загибель, що проявляється печінковою недостатністю.

Дослідження доктора Ламерта охопили велику кількість пацієнтів, у яких було виявлено це захворювання печінки. Згідно висновку вченого, щоденна кількість кави, необхідна для профілактики небезпечного захворювання печінки не повинна перевищувати однієї невеликої чашки на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКА КАВА КОРИСНІША

ЧОМУ КАВА КОРИСНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я: 10 ПРИЧИН

КАВА: ЯК СОБІ НЕ НАШКОДИТИ УЛЮБЛЕНИМ НАПОЄМ

Джерело: МедікФорум