Нове дослідження показує, що в середньому найдавніші спогади, які люди можуть згадати, відносяться до того моменту, коли їм було всього два з половиною роки.

Результати, опубліковані в рецензованому журналі Memory, спростовують попередні висновки про середній вік самих ранніх спогадів на цілий рік.

Вони представлені в новому 21-річному дослідженні, яке є продовженням огляду вже наявних даних.

“Коли виникає найперший спогад, це більше рухома мета, ніж окремий статичний спогад”, – пояснює експерт з дитячої амнезії та провідний автор доктор Керол Петерсон з Меморіального університету Ньюфаундленду.

Таким чином, те, що багато людей надають, коли їх запитують про їх самому ранньому спогаді, не є кордоном або початком вододілу, до якого немає спогадів. Швидше, схоже, існує пул потенційних спогадів, з яких беруться і дорослі, і діти.

Читайте також:  Скільки потрібно ходити в день, щоб не захворіти на деменцію в старості

«І ми вважаємо, що люди з дворічного віку пам’ятають багато чого, чого не усвідомлюють. З двох причин.

По-перше, дуже легко змусити людей згадати більш ранні спогади, просто запитавши їх, які їхні найперші спогади, а потім попросивши їх ще кілька. Потім вони починають згадувати ще більш ранні спогади – іноді аж до повного роком раніше. Це як заправити насос: як тільки ви запустите його, він самовідновлюється.

По-друге, ми задокументували, що ці ранні спогади систематично помилково датуються. Знову і знову ми виявляємо, що люди думають, що вони були старшими, ніж вони були насправді в їхніх ранніх спогадах».

Читайте також:  Чи правда, що заморожені продукти не такі корисні, як свіжі

Більше 20 років доктор Петерсон проводив дослідження пам’яті, приділяючи особливу увагу здатності дітей і дорослих згадувати свої найперші роки. Найбільш ранні спогади дітей з’являються раніше, ніж вони думають, що це сталося, що підтверджують їхні батьки.