У більшості взуття, особливо кросівках, шкарпетки трохи загнуті вгору. Незважаючи на те, що це робить ходьбу більш комфортною, з часом можуть з’явитися різні хвороби стоп.

В ході дослідження, проведеного американськими вченими, з’ясувалося, що чим більше вигнута ця «пружинка» на шкарпетці, тим менше сили доводиться докладати нозі, відштовхуючись від землі під час кроку. Це означає, що м’язи отримують менше навантаження, що загрожує небезпечними наслідками.

“Само собою зрозуміло, що, якщо м’язи стопи виконують менше роботи, у них і витривалість зменшиться, враховуючи, що в день ми робимо тисячі кроків”, – розповіли вчені.

Дослідники стверджують, що ця потенційна слабкість може зробити людей більш сприйнятливими до таких захворювань, як підошовний фасціїт – поширене і хворобливе запалення товстої, схожою на павутину, тканини, що з’єднує п’яткову кістку з пальцями ніг.

Читайте також:  Головний продукт, який не можна гіпертонікам

“З еволюційної точки зору, носіння сучасного взуття з арочною опорою, амортизацією та іншими підтримуючими функціями – явище зовсім недавнє”, – пояснили експерти. “Деякі дані свідчать про те, що слабкі м’язи стопи можуть бути частково наслідком якраз таких особливостей. У нашій роботі ми зосередилися на аналізі елемента сучасного взуття, який раніше не вивчався”, – підсумували вони.