Підвищений артеріальний тиск – один із провідних факторів серцево-судинних хвороб. Якщо не вжити вчасних заходів, сильно страждає система кровообігу, підвищується ризик серцевого нападу, інсульту та інших захворювань.

Згідно з новим дослідженням китайських учених, опублікованому в журналі Американської кардіологічної асоціації Hypertension, збалансоване харчування, що включає білок із різних джерел, здатне знизити ризик розвитку високого кров’яного тиску.

Автори дослідження проаналізували інформацію про здоров’я майже 12 тис. дорослих мешканців Китаю, які брали участь у дослідженнях здоров’я та харчування населення країни з 1997 до 2015 року. Опитування включали в тому числі інформацію про раціон та продукти харчування.

Учасникам було присвоєно “оцінку різноманітності білка”, засновану на кількості різних джерел цієї поживної речовини. Ними були:

  • цільнозернові продукти;
  • продукти із очищеного зерна;
  • оброблене червоне м’ясо;
  • необроблене червоне м’ясо;
  • птах;
  • риба;
  • яйця;
  • бобові.

За кожне джерело білка давався один бал, відповідно максимум можна було набрати вісім балів. Потім дослідники проаналізували зв’язок для розвитку гіпертензії по відношенню до балу різноманітності білка.

Середній час спостереження був шість років. Вперше гіпертензія визначалася як систолічний (верхній) артеріальний тиск вище або дорівнює 140 мм рт. ст. та/або діастолічний (нижній) – вище або дорівнює 90 мм рт. ст. На замітку брався прийом ліків від підвищеного тиску або якщо гіпертензію діагностував лікар.

Аналіз показав, що у 35% учасників дослідження за час спостереження розвинулася гіпертензія, пише ScienceDaily. При цьому порівняно з учасниками з найнижчою оцінкою вживання білка (менше двох балів), у учасників з високою оцінкою різноманітності білкових продуктів (чотири бали та вище) ризик розвитку високого кров’яного тиску виявився на 66% нижчим.

“Харчування може бути легкодоступним та ефективним заходом боротьби з гіпертензією, – каже один з авторів дослідження, доктор медичних наук, співробітник Національного центру клінічних досліджень захворювань нирок лікарні Nanfang Сяньхуей Цінь. – Збалансована дієта, багата на білки з різних джерел, а не зосередження на одному джерелі білка, може запобігти розвитку високого кров’яного тиску.