Як відомо, життя у людини лише одне, та й серце теж. Дотримуючись наших порад, можна прожити як можна довше, не вдаючись до медичного втручання. Справа в тому, що правильна робота серця багато в чому залежить від особливостей нашої поведінки. Тому досить просто звернути увагу на окремі параметри поведінки і змінити їх.

Прості поради щодо поліпшення роботи серця

Отже, для того щоб серце працювало, а ви жили як можна довше, необхідно дотримуватися наступних правил:

Займайтеся сексом мінімум 2 рази в тиждень. Проведені дослідження показали, що ті, хто займається «цим» раз в місяць, страждають від захворювань серцево-судинної системи. Це приблизно на 45 відсотків більше. Оптимальна періодичність становить 2-3 рази в тиждень.

Їжте якомога частіше волоські горіхи. Доведено, що щоденне поїдання волоських горіхів покращує кровообіг. Відповідно, це позитивно позначається і на роботі серцево-судинної системи.

Щоранку перевіряйте пульс. Оптимальне значення коливається в районі 70 ударів в хвилину. Якщо протягом тижня ваш пульс значно вище цієї норми — це привід звернутися до лікаря. Ймовірно, з вашим серцем щось не в порядку.

Дихайте чистим повітрям. Дану пораду, звичайно, виконуємо далеко не завжди. Але абсолютно точно можна сказати, що брудне повітря робить стінки сонної артерії тонше, тому їм дихати потрібно як можна менше.

Замініть картоплю квасолею. Квасолю можна використовувати як гарнір. Дослідження показали, що ті, хто їсть квасолю щодня протягом 3 місяців, оптимізують свій тиск, тим самим покращують роботу серця.

Займайтеся фізкультурою з експандером. Досить робити кілька підходів щодня для того, щоб артеріальний тиск скоротилася на 10 відсотків.

Дихайте якомога глибше. Це теж своєрідна фізкультура — зробіть кілька глибоких вдихів протягом 30 секунд. Дану вправу рекомендується робити щодня — вона дозволяє знизити тиск приблизно на 4 міліметри ртутного стовпа.

Намагайся не втомлюватися на роботі. Звичайно, цю порада теж виконаємо далеко не завжди. Проте результати дослідження свідчать про те, що ризик захворювання серцево-судинної системи значно меншим у тих, хто не втомлюється під час роботи, що сил не залишається ні на що.

Намагайтеся висипатися, але при цьому довго не спіть. Тривалість здорового сну становить близько 8 годин на добу. Якщо слідувати цьому правилу, то все має бути в нормі. Але якщо у вас з’явилося безсоння, то відновити сон можна за допомогою фізичних вправ. Звичайно, на це знадобиться близько тижня, але результат буде гарантований.

Намагайтеся їсти їжу з високим вмістом калію. Вчені визначили, що додавання зайвого грама калію сприяє поліпшенню роботи серця. Велика кількість цього елемента міститься в тунці, бананах і солодкій картоплі.

Заведіть собаку. На перший погляд, порада трохи дивна, але її суть полягає в частих прогулянках, які характерні для власників собак. А будь-яка прогулянка позитивно позначається на роботі серця.

Намагайтеся снідати регулярно. Взагалі, режим харчування порушувати не можна. Але сніданок тут має особливе значення, оскільки його пропуск сприяє високим коливань цукру в організмі. А це, в свою чергу, погано позначається на роботі серця.

Відмовтеся від енергетиків. Якщо є потреба в кофеїні, то її краще задовольнити за рахунок кави. Справа в тому, що в енергетиках, крім кофеїну є маса шкідливих речовин, які позитивно вплинуть на роботу серця.

Робіть присідання. Загалом, корисне будь-яке фізичне навантаження. Однак саме присідання найкраще впливають на роботу серця.

Дотримуючись цих порад, можна зробити свій організм більш здоровим. Пам’ятайте, що турбота про здоров’я повинна стати метою кожного. І до досягнення цієї мети завжди потрібно прагнути. А якщо це можна зробити за допомогою простих порад, то чому б цим не скористатися?

Джерело: HeadInsider