ГоловнаНовини Здоров'яЗнайдено спосіб поліпшити пам’ять з допомогою електрики

Знайдено спосіб поліпшити пам’ять з допомогою електрики

Співробітники Йоркського університету розповіли в публікації журналу Current Biology про новий спосіб, що дозволяє впливати на здатність людини запам’ятовувати вперше одержувану інформацію. Вчені вважають, що підвищити якість пам’яті можна, використовуючи електричну стимуляцію мозку.

мозок

Зокрема, автори наукового проекту, говорять про ТЕС-терапію (транскраніальна електрична стимуляція), пропонуючи її проводити під час сну. Раніше, деякі роботи показували, що електрична стимуляція специфічних відділів головного мозку сприяє підвищенню креативності, здатності до рахунку, захист від депресії.

Фахівцями Йоркського університету був проведений експеримент за участю людей. Під час сну добровольцям стимулювали струмом мозок, після чого учасники проходили спеціальний тест на здатність запам’ятовувати слова-прикметники та пов’язані з ними асоціації.
Виявилося, що стимуляція мозку струмом у сні сприяє кращому запам’ятовуванню.

Читайте також:  Дієтологи розвінчали 3 міфи про вплив води на схуднення

Конкретно вчені спостерігали за тим, як дія електрострумом активізувало механізм так званих шпинделів сну – хвиль мозкової активності у сплячої людини, уловлюваних електроенцефалограмою (ЕЕГ). З’ясувалося, що стимуляція даного типу мозкової активності підвищує якість запам’ятовування за рахунок ефективної обробки інформації мозком під час сну.

«Нові речі запам’ятовуються в стані бадьорості, але уві сні мозок переробляє інформацію, робить її більш доступною, щоб людина могла згадати її в самий потрібний момент. Це важливо як для навчання, так і для розуміння того, що ми можемо зробити, щоб продовжити здоров’я мозку», – висловився у зв’язку з цим співавтор дослідження, психолог Скот Кейрні.

Читайте також:  Американський лікар дав поради тим, хто хоче жити довго

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News