Ми хочемо сексу і боїмося його втратити. Однак часто поводимося так, що в нашому житті не залишається місця для справжньої близькості.

1. Брехня про справжні бажання

Рідкісна людина може вільно говорити про свої сексуальні переваги і дивацтва. У глибині душі ми боїмося несхвалення і осуду з боку суспільства. Секс — справа інтимна, але його оточує паркан стереотипів. Почуття провини за «ненормальності», фобії, байдужість, огиду і неврози створюють замкнуте коло і поступово руйнують секс.

Ділитися істинними бажаннями важко навіть з дуже близьким партнером. Завжди є страх бути неправильно зрозумілим.

«Хороші дівчатка так не роблять. Хороші хлопці про це не думають».

Те, що відбувається в спальні, в цій сповідальниці сексу, має стати актом найвищого визнання та заохочення.

2. Прагнення слідувати правилам

Чому популярні фантазії про секс з медсестрами і стюардесами? Тому що секс з людиною у формі порушує правила, ламає шаблони. Кожен день ми змушені бути правильними і хорошими: робити зарядку вранці, їсти корисну вівсянку, бути привітними з колегами. Заради «нормальності» придушуються сексуальні бажання.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Час від часу корисно бути непередбачуваним і нераціональним в сексі. Мова, звичайно, не про заняття любов’ю вдень на дитячому майданчику. Досить не заганяти себе в рамки та дозволити невеликі витівки в спальні. Або будь-якому іншому місці, де вас ніхто не побачить. Сексуальні зухвалості дають безцінне відчуття власної могутності.

3. Шлюб

Біологічний факт: одружені пари відчувають зниження сексуального потягу і частоти сексу. Одруженим важко змінювати шаблони: це — будні і побут, а це — еротика і секс. Психологи вважають, що шлюб і виховання дітей нічим не відрізняються від системи управління невеликим підприємством. Іншими словами, одружені, прийшовши ввечері з роботи, продовжують керувати і вирішувати завдання, тільки вже в домашніх капцях і халатах. Звідси і бажання уникнути сексу, щоб не втратити діловий настрій і не забути про те, що ще залишилося незробленим.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Врятує сексуальне життя в шлюбі відкритість в обговоренні найбільш делікатних питань, періодичне скорочення і збільшення дистанції між партнерами, а також бажання пробувати нове, фантазувати, розширювати горизонти чуттєвого. Не потрібно соромитися при необхідності звертатися за професійною допомогою сексолога або сімейного психолога.

Парам також варто працювати над вечірніми розмовами. Оплата рахунків і плани на вихідні — це здорово. Але поки діти сплять, можна поговорити про плани на цю ніч і, нарешті, надіти костюм медсестри і пограти в секс-клініку.

4. «Не сьогодні, дорогий»

Це не просто фраза, це удар у сонячне сплетіння. Відмови одного з подружжя діють на іншого більш руйнівно чим відмови випадкових людей. Вони підривають самооцінку і ранять в саме серце. Адже ми вирішили розділити життя з цією людиною, а в неї знову болить голова. Значить, вона більше не знаходить нас привабливими.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им
5. Свинарник на кухні

Звалений в мийку посуд, крихти на столі і пригорілі сковороди на плиті у кого завгодно відіб’ють бажання займатися сексом. Пари, які живуть разом ділять побут, а разом з ним — і побутові проблеми начебто черговості виносу сміття або збирання за котом.

Бути поруч нелегко, і цьому теж треба вчитися. Знаходити компроміси, ділитися образами і сумнівами і домовлятися про правила спільного побуту.

Автор: Євген Барменков, психолог, психотерапевт