Вітамін D також називають “сонячним”, оскільки він виробляється в організмі під впливом сонячного світла. Цілком природно, що його дефіцит виникає переважно в зимові місяці, але в цьому році він ще й збігся зі спалахом коронавірусу.

Цей факт викликав серйозну стурбованість у експертів в галузі охорони здоров’я, тому що вітамін D відіграє ключову роль в імунній системі людини. Збої в її функції роблять організм більш вразливим перед інфекцією. Тому медики закликають збільшити рівень вітаміну D в крові, щоб посилити захист від коронавірусу.

Тепер вчені розробили новий онлайн-інструмент, який допоможе розрахувати оптимальну кількість цієї речовини, необхідної взимку. Калькулятор створила компанія Vitl.com. Він показує, скільки вітаміну D необхідно людині і які продукти слід включити в раціон.

Розрахунки засновані на вазі, часу перебування під прямими сонячними променями і впливі сонця на шкіру. Калькулятор покаже приблизну кількість МО (міжнародних одиниць) вітаміну D, яке потрібно людині щодня.

Наприклад, людина, яка проводить під прямим сонячним світлом менше 15 хвилин в день, потребує приблизно в 3780 МО (94,5 мкг) вітаміну. Цю дозу можна отримати з 3436 зварених круто яєць, 1890 порцій свинини, 1575 склянок мигдального молока, 1512 склянок апельсинового соку і 663 порцій консервованого тунця, повідомляє Express.

“Вітамін D необхідний для багатьох функцій організму, включаючи підтримку здоров’я кісток, зубів, м’язів та імунної системи. Згідно з поточними урядовими інструкціями, рекомендується приймати 10 мкг вітаміну в день протягом зимових місяців (жовтень – березень)”, – розповіла дієтолог Vitl.com Елізабет Стюарт. У той же час, занадто великий рівень вітаміну D в організмі може викликати накопичення кальцію (гіперкальціємія), що несе загрозу для кісток, нирок і серця, попередила вона.