Експерти нерідко рекомендують використовувати ефірні олії в оздоровчих цілях. Наприклад, олія евкаліпта може заспокоювати хворі м’язи і допомагати при респіраторних захворюваннях, а лавандова дозволяє швидше заснути і має заспокійливий ефект. Лікарі назвали ще одну рослину, олія якої покращує самопочуття і корисна для здоров’я.

Йдеться про розмарин. Це вид чагарникових вічнозелених рослин сімейства м’яти. Його використовують по всьому світу, часто застосовують в якості кулінарної приправи, харчового консерванту або для сервірування страв.

Мало хто знає, що ефірна олія розмарину має природні антиоксидантні, протимікробні, антисептичні та протизапальні властивості. Ліцензований лікар-натуропат Емі Ротенберг назвав кілька основних переваг розмаринової олії.

По-перше, олія розмарину допомагає поліпшити пам’ять. Її вдихання пов’язане з поліпшенням когнітивних функцій. Воно допомагає підвищити концентрацію уваги. Крім цього, розмарин стимулює ріст волосся. Серед найбільш важливих властивостей, Ротенберг відзначає здатність такої олії зменшувати біль.

Розмаринова олія може бути хорошим знеболюючим в поєднанні з іншими анальгетиками. Вона особливо корисна для зменшення невралгічного болю у людей з діабетом і при остеоартриті. Розмарин допомагає ефективно боротися проти стресу, так як знижує рівень кортизолу в організмі. Його ефірна олія може зменшити ризик хвороби Альцгеймера. Згідно з дослідженням 2016 року, воно запобігає загибелі нейронів, повідомляє Well+Good.

Ефірна олія розмарину, як правило, безпечна при місцевому застосуванні або ароматерапії. Однак її не рекомендується приймати всередину, так як вона може викликати розлад шлунка та інші алергічні реакції. Можна втирати в певні ділянки на тілі, при цьому варто уникати пошкодженої шкіри. Крім того, розмарин заварюють як чай.