Американські дослідники дійшли висновків, що наявність співрозмовників уповільнює у літніх людей зниження інтелектуальних здібностей. Вчені спираються на аналіз даних про 2171 людину.

Якщо в старості є ті, хто готовий при необхідності вислухати, у людей поліпшується когнітивна стійкість, йдеться в роботі, опублікованій в JAMA Network Open. Учасники дослідження фіксували частоту свого спілкування і взаємодії з оточуючими, а після пройшли сканування головного мозку за допомогою МРТ.

Далі вчені вимірювали співвідношення обсягу мозку і визначені за допомогою нейропсихологічних тестів пізнавальні здібності. Таким чином визначалася Когнітивна стійкість людини.

Результати показали, що найбільший показник відзначений у тих, у кого є той, з ким можна поговорити по душах. Ці дані підтвердили схожі результати проведеного раніше дослідження, яке показало, що ризик розвитку деменції серед людей, у яких є ті, хто може їх вислухати, на 33% нижче в порівнянні з тими, у кого таких співрозмовників немає. Вчені відзначають, що подальше вивчення соціальних взаємодій допоможе краще зрозуміти зв’язок психосоціальних факторів з розумовим здоров’ям і рівнем інтелекту в старості.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу