Збільшення маси серця у здорових любителів спорту може стати причиною помилкової діагностики кардіоміопатій. До такого висновку прийшли вчені з Лондонського королівського коледжу, опублікувавши своє дослідження в журналі Circulation: Cardiovascular Imaging.

Якщо людина не займається спортом, збільшення маси його серця може вказувати на кардіоміопатію – захворювання міокарда, при якому серцевий м’яз змінюється структурно і функціонально. Кардіоміопатії бувають вродженими чи набутими, але їх прогноз однаково несприятливий: неухильний прогрес серцевої недостатності підвищує ризик аритмії, тромбоемболії і раптової зупинки серця.

Серце може розширюватися не тільки внаслідок патології, а й з фізіологічних причин, головна з яких – професійний спорт. Тепер британські дослідники виявили, що синдром «спортивного серця» може розвиватися навіть при помірних фізичних навантаженнях.

Синдром «спортивного серця» може розвиватися навіть при помірних фізичних навантаженнях.

За допомогою МРТ британці вивчили серця тисяча дев’яносто шість дорослих людей, які не мали цукрового діабету, гіпертонічної хвороби або інших серцево-судинних захворювань. З дослідження виключили всіх добровольців з генетичною схильністю до кардіоміопатії. Про регулярності, інтенсивності і видах фізичних навантажень за останні 12 місяців учасники повідомили в опитувальнику.

Читайте також:  Не краще за фастфуд: дієтолог пояснила, як не можна готувати овочі

Виявилося, що чим більше часу людина займається спортом, тим сильніше виражені зміни маси і об’єму шлуночків серця. Навіть 3-5 годин фізичних вправ в тиждень достатньо, щоб лівий шлуночок збільшився в 2,4 рази, а правий – в 1,7 раз. Таким чином, здорові активні люди мають високі шанси отримати псевдопозитивний діагноз гіпертрофії міокарда або дилатації лівого і правого шлуночків.

Навіть 3-5 годин фізичних вправ в тиждень достатньо, щоб лівий шлуночок збільшився в 2,4 рази, а правий – в 1,7 раз.

Керівник дослідження Деклан О’Рейган порекомендував лікарям при підозрі на гіпертрофічну кардіоміопатію або дилатаційну кардіоміопатію обов’язково уточнювати рівень фізичної активності пацієнта, а при найменших сумнівах призначати велоергометрію.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про двоякий вплив кави на наш організм

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПІДВИЩЕНИЙ ТИСК: 3 СПОСОБИ ЗНИЗИТИ

СИМПТОМИ ХВОРОГО СЕРЦЯ