Не багатьом відомо про те, що банальне очищення вуха від сірки, може привести до серйозних негативних наслідків для здоров’я. За даними The Journal of Pediatrics, в США за 20 років 263 338 дітей до 18 років мали травми вуха, пов’язані із застосуванням ватних наконечників.

Звичайно, вуха потрібно мити, але робити це потрібно акуратно і правильно. Звичайні ватяні палички для цього не підходять, прибирати надлишки сірки рекомендується спеціальними паличками з обмежувачами. Ні в якому разі не можна використовувати сірники, зубочистки, шпильки, спиці для в’язання та інші сумнівні предмети, застосовувати вушні свічки, які можуть не тільки травмувати вухо, але і спровокувати опік.

Читайте також:  Ці олії та продукти важливо виключити з раціону, щоб прибрати жир з живота

Вушна сірка – не побічний продукт тіла людини. Вона виконує захисну функцію вушного каналу, перешкоджаючи проникненню пилу, бруду і води. Завдяки сірці в слуховому проході досягається оптимальна вологість і температура. Тому не варто чистити вуха кожен день або навіть через день. Отоларингологи рекомендують займатися гігієною вух раз в 7-10 днів.