Один з порад фахівця, які допомагають краще засипати – використовувати аромат лаванди.

Доктор Кріс Етерідж, який отримав докторський ступінь з медичної хімії в Імперському коледжі в Лондоні, розповів в інтерв’ю виданню Express про проблему засипання. Він зауважив, що багато пацієнтів скаржаться на одне і те ж: варто голові впасти на подушку, – і замість засипання починають кружляти хороводом тривожні думки.

Доктор Кріс Етерідж радить використовувати засоби, що дозволяють допомогти домогтися регулярного і якісного сну, в іншому випадку через його відсутність можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Прийняти ситуацію. Спеціаліст вважає, що в обставинах неможливості заснути краще не боротися з цим, щоб не ввергати організм в стан стресу і неврозу.

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді

“Якщо ви пролежали в ліжку якийсь час і не заснули, не змушуйте себе зробити це щосили. Встаньте, наберіть води і відволікся чимось розслаблюючим, наприклад, почитайте книгу якийсь час. Потім спробуйте заснути ще раз”, – радить британський вчений.

Використовувати лаванду. За словами Кріса Етеріджа, лавандовий аромат теж допомагає краще засипати, він сприяє зняттю напруги, заспокоєнню – лаванда була відома як снодійне ще в далекому минулому. Експерт заявив, що “запах лаванди викликає сонливість і визнаний у всьому світі як релаксант».

Ділитися переживаннями. Дуже часто неспокійні думки, що заважають нормально засипати ночами, є відображенням невисловлених тривог. Кріс Етерідж радить протягом дня ділитися своїми хвилюваннями з близькими людьми. У таких бесідах можна отримати добру пораду, або ж висловлювання своїх почуттів може допомогти психологічно відчути себе краще – це позитивно впливає на здатність заспокоюватися перед сном, говорить він.

Читайте також:  Відмова від алкоголю та жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу

Підтримувати фізичну активність. Днем важливо рухатися і виконувати фізичні вправи – це також допомагає краще засипати. Під час фізичних навантажень організм виділяє так звані гормони щастя – ендорфінами, які дозволяють відчувати себе психологічних позитивно, знижують вплив стресу на організм.

“Якщо ви природним чином витрачаєте енергію вдень, то з більшою ймовірністю будете міцно спати вночі”, – підкреслив вчений.

Приділяти час собі. Ще одна порада експерта: щодня слід приділяти трохи часу собі-займатися тим, що подобається, доставляє приємні емоції.

Якщо нелікарські методи не послаблюють проблему із засипанням, необхідно звернутися до терапевта, радить доктор Етридж.

Читайте також:  Вживання кави знижує ризик слабкості в середньому та похилому віці