Нестача вітаміну B12, якщо його не лікувати, може викликати серйозні ускладнення. В першу чергу з’являються проблеми із зором, безпліддя і підвищений ризик серцево-судинних захворювань. Однак при вчасно поставленому діагнозі, впоратися із захворюванням досить просто.

Щоб його не запустити, необхідно звернути увагу на характерні ознаки дефіциту вітаміну. Згідно з дослідженням, опублікованим в Neurology International, одним з них будуть мимовільні посмикування м’язів.

У більшості випадків цей стан є звичайним нервовим тиком, який проходить сам по собі. Найчастіше це пов’язано зі стресом, тривогою, втомою, емоційним виснаженням, вживанням кофеїну або деяких ліків, повідомляє Express.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D: простий продукт підвищить рівень речовини восени

Однак, якщо такий тик триває більше двох тижнів, мова, швидше за все, йде про дефіцит В12. Серед інших симптомів, які вкажуть на захворювання, – блідо-жовтий відтінок шкіри, хворобливий і червоний язик (глосит), виразки в роті, поколювання в кінцівках, порушення зору, дратівливість і погіршення пам’яті.

“[Дефіцит вітаміну В12] часто можна діагностувати на основі ваших симптомів та результатів аналізу крові. Дуже важливо якомога швидше вилікувати анемію, викликану нестачею цього вітаміну”, – попередили лікарі.

“Хоча багато симптомів покращуються при лікуванні, деякі проблеми, викликані хворобою, можуть бути незворотними. Чим довше стан залишається без лікування, тим вище шанс таких наслідків”, – уклали фахівці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News